dbanie o suchą skórą na głwie
in

Jak walczyć z suchą skórą?

Niejedna kobieta z pewnością spotkała się z takimi przypadkami jak sucha skóra twarzy czy dłoni. Potrafi ona powodować swędzenie, a nawet doprowadzić do powstania bardzo bolesnych pęknięć. Podpowiadamy jak poprawić kondycję naszej suchej skóry, żeby wszystkie te problemy przestały nas dotyczyć!

modny wygląd
Dostarczanie witamin sprzyja dla naszego wyglądu

W pierwszej kolejności, warto zwrócić uwagę na to, iż posiadanie przez nas suchej skóry w większości przypadków jest dziedziczone genetycznie. Jednocześnie większości problemów związanych z suchą skórą możemy się pozbyć dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Wszystko zależy oczywiście od nas – wystarczy abyśmy odpowiednio się odżywiali, czy stosowali kremy. Przez co dostarczymy niezbędnych witamin, jakie się potrzebne zarówno dla całego organizmu jak również i skóry.

Sucha skóra – jak z nią walczyć?

Tak jak już zostało wspomniane, w przypadku dbania o skórę istotne jest odżywianie. Jedną z najczęstszych przyczyn pojawiania się suchej skóry na twarzy, rękach bądź głowie jest mała ilość pitej przez nas wody. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku z pewnością będzie odstawienie wszelkich napojów słodzonych, jak soki czy napoje gazowane, które przyczyniają się do utraty wody. Jeśli pragniemy utrzymać swoją skórę w nienagannej kondycji, to powinniśmy ją odpowiednio nawilżać oraz pić co najmniej 1,5L wody dziennie. Sprawi to, że nasza skóra zyska warstwę ochronną. I co ważniejsze – nie będzie przesuszona.

sucha skóra na głowie
Odpowiednio dobrane kosmetyki i dieta to klucz zadbanej skóry

W przypadku dłoni jest znacznie łatwiej zapanować nad suchą skórą. Gdyż występuje w niej znacznie mniejsza ilość gruczołów potowych oraz tłuszczu. Dużą rolę odgrywają czynniki zewnętrzne związane z pracą, również wpływające na naszą skórę. Jednak w przypadku rąk mamy możliwość stałego monitorowania sytuacji jaka na nich panuje. I często nad sytuacją jest w stanie zapanować krem do rąk. Po części podobnie jest w przypadku skóry na głowie, ale już w tym przypadku nie można ignorować tego problemu. Ważne jest idealne dobranie kosmetyków, jak również nawilżanie. Dodatkowo istotna jest dieta, zależna od upałów jakie panują latem jak i mroźnych zimowych dni.

Jakie są wasze sprawdzone sposoby na walkę z suchą skórą? Planujecie skorzystać z naszych tipów pielęgnacyjnych? Czekamy na Wasze komentarze!

Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

modne swetry na okres przejsciwoy

Swetry w okresie przejściowym! Jak je nosić?

styl młodego ojca

Szafa młodego ojca