Kobieta
in

Maseczki w płachcie – czy rzeczywiście są najlepsze?

Szał na maseczki w płachcie trwa już od dłuższego czasu i wcale nie widać, żeby miał się skończyć. Warto się jednak zastanowić, czy rzeczywiście są najlepszą opcją dla naszej skóry.

Maseczki w płachcie mają stado swoich zwolenniczek, które wierzą w ich genialne działanie. Ale czy rzeczywiście takim się charakteryzują? Warto się zastanowić nad tym faktem, bo przecież na rynku dostępnych jest cała masa maseczek do twarzy, które wciąż są kupowane. Każda z nas ma zaufanie do innych metod pielęgnacyjnych, ale może rzeczywiście coś jest w tych maseczkach w płachcie?

Maski w płachcie – hit, czy kit?

Maseczka w płachcie na twarzy kobiety
działanie maseczek w płachcie jest zróżnicowane, więc warto wybrać odpowiednią dla naszej skóry

Maski w płachcie w Polsce zaczęły się pojawiać wraz ze wzrostem zainteresowania koreańską pielęgnacją. Ta właśnie na nich bazuje, więc darzymy je zaufaniem – w końcu w niektórych kręgach sądzi się, że jest ona najlepsza – ale czy rzeczywiście? Popularność na tego typu pielęgnację została zapoczątkowana hasłem „sheet mask selfie” – opierał się on na publikacji zdjęcia właśnie w maseczce w płachcie na twarzy. Dlatego z czasem pojawiły się maski insta friendly, czyli z ciekawymi printami.

Aktualnie możemy dostać tego typu maseczki praktycznie w każdym sklepie, co doskonale obrazuje fakt ich ogromnej popularności. W zależności od potrzeb naszej skóry dostaniemy produkty o działaniu oczyszczającym, nawilżającym, czy łagodzącym. I jednoznacznie trzeba stwierdzić, że mają one naprawdę dobre składy, więc możemy je uznać za hit.

Czy warto stosować maseczki w płachcie?

Składniki do stworzenia maski w płachcie
Maski w płachcie warto wprowadzić do swojej pielęgnacji

Zdecydowanie warto sięgać po maski w płachcie. Nie tylko ze względu na esencję, którą materiał jest nasączony, ale też ze względu na samą płachtę. Tego typu maseczki są dobrym rozwiązaniem ze względu na fakt, że są bardzo proste w użyciu, a przy tym skuteczne. Wystarczy spędzić w nich 20 minut, a wszystkie dobrotliwe składniki wnikną w naszą skórę.  Dzięki materiałowi, stanowiącemu barierę dla uciekających składników odżywczych możemy być pewne, że esencja gdzieś nie wyparuje. Wręcz przeciwnie – zadziała z korzyścią dla naszej cery.

A Wy używacie maseczki w płachcie? A może dopiero zamierzacie je spróbować? Dajcie nam znać w komentarzach!

Comments

Leave a Reply
  1. Dokładnie obrzydliwy lizus Kubickiego Górski, kiedyś podawał go do prokuratury a dziś buty liże na mandat radnego. Trzeba mieć tupet żeby jeszcze do mediów się pchac z takim brakiem kręgosłupa. Lekarz też z niego pożal się. Wyzywa ludzi na SOR, jak śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Dziecko

Jak zrobić szybki obiad dla dziecka w ciągu 20 minut?

Monica Bellucci w czarnej sukience

Wspaniała włoska modelka Monica Bellucci