Kobieta z olejem do włosów
in

Olejowanie włosów – jak to robić?

Wraca moda na olejowanie włosów, czyli jeden z najpopularniejszych zabiegów, które można wykonać w swoim domu. Jednak zanim nałoży się olej na włosy, warto sprawdzić jaka metoda będzie najskuteczniejsza.

Olejowanie włosów to zabieg polegający na nałożeniu olejku na całe pasma włosów aż po końcówki. Poprawna aplikacja nada sprężystości włosom, nawilży je, zregeneruje i zapewni połysk. Przy regularnym stosowaniu może zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów, a także poprawi wygląd skóry głowy. Warto także dodać, że taki zabieg działa relaksacyjnie i uspokajająco, głównie dzięki olejkom eterycznym zawartym w specyfiku.

Kobieta z błyszczącymi włosami
Olejowanie zapewnia połysk włosom

Sposoby olejowania włosów

Wśród najczęściej występujących metod wykonania takiego zabiegu możemy wyróżnić dwie techniki nakładania oleju na włosy. Jest to olejowanie na sucho oraz olejowanie na mokro. Mimo, że oba sposoby są poprawne, to jednak warto zaznaczyć, że olej i metodę dobieramy w zależności od typu posiadanych włosów.

Przybliżamy Wam detale poszczególnych rodzajów olejowania włosów. Poniższe opisy powinny wstępnie podpowiedzieć, jaki zabieg jest odpowiedni dla poszczególnego typu włosów.

Olejowanie włosów na sucho

Najpopularniejszą metodą jest olejowanie włosów na sucho. Olejek rozprowadza się po suchych pasmach włosów i pozostawia się go na 2-3 godziny. Następnie zmywa się olej myjąc włosy szamponem. Można zostawić także olejek na noc, a następnie zmyć go nad ranem. Warto podkreślić, że taki rodzaj olejowania wykonuje się zawsze przed myciem włosów. Metoda sprawdzi się przede wszystkim u osób, które posiadają niskoporowate włosy o zdrowej cebulce włosowej.

Oleje do włosów
Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego oleju

Użycie podkładu nawilżającego

Jest to jeden ze sposobów olejowania włosów na mokro. Jest to zabieg korzystniejszy od nakładania oleju na całą długość włosów, ponieważ zwiększa on szansę ich nawilżenia. Gotowy podkład nawilżający można kupić w sklepie lub on-line. Wśród domowych sposobów na wykonanie takiego podkładu można wymienić zastosowanie wody z kewry, wody różanej a także wody kokosowej. Taka metoda jest szczególnie korzystna dla włosów suchych. Równie dobrze można zastosować ją także na włosy kręcone.

Olejek z pipetką
Olej można dodać do odżywki, żeby wzmocnić jej działanie

Dodanie olejku do odżywki lub maski

Dobrym pomysłem jest też dodanie oleju do odżywki lub maski. Jest to także jedenz najprostszych i bardzo skutecznych sposobów na zdrowe i piękne włosy. Na początku należy wybrać odżywkę lub maskę w których nie ma zawartych silikonów i protein. Następnym krokiem jest zmieszanie 2-3 łyżek kosmetyku z kilkoma kroplami oleju w oddzielnym pojemniku. Warto podkreślić, że takie olejowanie jest skuteczne na każdym rodzaju włosów.

Próbowaliście kiedyś olejowania włosów? Jaki sposób sprawdził się u Was najlepiej? Jesteśmy ciekawi Waszych odpowiedzi!

Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Kobieta w ciąży

Rozstępy po ciąży – jak się ich pozbyć?

Cole Sprouse na konferencji prasowej

Cole Sprouse — młody ekspert od stylu