Kosmetyki przyjazne dla środowiska
in

Sub-Zero Waste – kosmetyki przyszłości!

Trendy w branży kosmetycznej ulegają ciągłym przemianom. Obserwowałyśmy już zainteresowanie kosmetykami mineralnymi, następnie przyszła pora na naturalne, a teraz na topie będą kosmetyki “Sub-Zero Waste”. O co w tym chodzi?

“Sub-Zero Waste” wywodzi się z filozofii stylu życia o podobnej nazwie, zgodnie z którą ograniczamy marnowanie praktycznie do zera. Dotyczy on naprawdę wielu aspektów naszego życia, o czym pisaliśmy już w artykule pt. “Filozofia Zero Waste – o co w tym chodzi?”. Dzisiaj zastanowimy się jak ugryźć ten temat w zakresie kosmetyków. A naprawdę warto się nad tym zastanowić – chociażby ze względu na fakt, że “Sub-Zero Waste” to kierunek, który coraz bardziej zyskuje na popularności.

Globalny trend beauty 2019 roku – “Sub-Zero Waste”

Kosmetyki
Konsumenci coraz świadomiej wybierają kosmetyki

Wysoce prawdopodobne jest, że za jakiś czas marki kosmetyczne, które nie produkują w zgodzie z tym trendem znikną z rynku. Wszystko dlatego, że konsumenci nie chcą już kupować kremów, których tworzenie wywiera negatywny wpływ na środowisko. Rośnie świadomość ludzi dotycząca kurczenia się naturalnych zasobów, a strach przed klęskami żywiołowymi powoduje, że coraz dokładniej robimy zakupy.

Świadomi konsumenci, a tych jest coraz więcej, nie będą dłużej tolerować produkcji zbędnych śmieci w postaci plastikowych opakowań jednorazowego użytku. Jednak nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zmianę opakowań produktów, ale również o możliwość maksymalnego ich wykorzystania. To znaczy, że kosmetyki mają być wielofunkcyjne, o dłuższym terminie zużycia i wykorzystywane do ostatniej kropli.

Marki zgodne z filozofią “Sub-Zero Waste”

Kosmetyki w ekologicznych opakowaniach
Coraz więcej marek kosmetycznych stawia na ekologiczne opakowania

Filozofia ta łączy ze sobą nie tylko założenia Zero Waste, ale również “Sustainability”, czyli zrównoważonego rozwoju. Prognozuje się, że apogeum troski o środowisko zostanie osiągnięte już w przeciągu 5 najbliższych lat. Dlatego wcale nie dziwi, że już na rynku beauty swoją obecność mocno zaznaczają marki, które swoimi kosmetykami środowisku nie szkodzą.

Jest to między innymi Lush, który niedawno otworzył sklep bez opakowań i tworzy kosmetyki przyjazne dla środowiska. Obok tej marki można wymienić również Yope, które umożliwia klientom napełnianie już pustych opakowań – w ten sposób nie są one jednorazowego użytku. Inne większe marki kosmetyczne zapowiadają natomiast, że do produkcji kosmetyków będą używać plastiku, który w 100% nadaje się do recyklingu.

Słyszeliście już o “Sub-Zero Waste”? Macie w swojej kosmetyczce produkty zgodne z tą filozofią? Dajcie nam znać w komentarzach!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Ojciec opiekujący się niemowlakiem

Jak młody tata może wspomóc kobietę w opiece nad niemowlakiem?

Kurtki na wiosnę