szczoteczka do twarzy
in

Szczoteczki soniczne do twarzy – czy naprawdę warto?

Na oczyszczanie twarzy wiele kobiet kładzie duży nacisk. Dlatego coraz bardziej na popularności zyskują szczoteczki soniczne do twarzy, których zadaniem jest właśnie dogłębne oczyszczenie skóry. Warto jednak wiedzieć, że obok szeregu zalet, mają one również pewne wady.

Każda kobieta, która jest maniaczką pielęgnacji z pewnością słyszała już sonicznych szczoteczkach do twarzy. Są lansowane jako hit w oczyszczaniu twarzy, który ma nam zapewnić idealnie gładką skórę, która jest wolna od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Ten gadżet jest polecany przez wiele urodowych influencerek, dlatego coraz więcej kobiet zastanawia się nad zakupem opisywanej szczoteczki. Ale czy rzeczywiście z jej stosowania płynie sam pożytek? Okazuje się, że niekoniecznie.

Szczoteczki soniczne do twarzy – dlaczego warto?

zalety szczotek do twarzy
Szczoteczki soniczne złuszczają martwy naskórek i dokładnie oczyszczają

Soniczne szczoteczki do twarzy mają za zadanie głównie oczyszczać i rzeczywiście w tej roli sprawdzają się fantastycznie. Sekret działania tego urządzenia polega na wprowadzeniu w pulsacje silikonowych wypustek. W ten sposób wykonujemy masaż naszej skóry, który ma usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Dodatkowo szczoteczki takie złuszczają martwy naskórek i z tym zadaniem również świetnie sobie radzą.

Na oczyszczenie twarzy przy pomocy szczoteczki sonicznej potrzebujemy zaledwie minuty. W tym celu wystarczy nanieść żel do mycia na szczoteczkę i wykonać masaż naszej skóry. Okrężnymi ruchami wmasowujemy produkt, który dokładnie usunie pozostałości makijażu i pozostałe zanieczyszczenia. Po zabiegu możemy cieszyć się dokładnie oczyszczoną i rozświetloną skórą.

Wady szczoteczek sonicznych, o których warto wiedzieć

Wadą, którą wymienia się w pierwszej kolejności jest cena takiego typu urządzeń. Należy zaznaczyć, że nie należą one do tanich, bo ich cena oscyluje w granicach od 100 do nawet 800 złotych. Droższe urządzenia posiadają dodatkowo tryb przeciwstarzeniowy, oraz większy zakres regulacji wibracji urządzenia.

szczoteczka podrażnia
Używanie szczoteczek do oczyszczania może prowadzić do podrażnienia skóry

Producenci sugerują najczęściej, by szczoteczki używać dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W przypadku wielu cer może się to okazać za wiele i negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry. Początkowo rzeczywiście możemy być zadowolone z działania urządzenia, z czasem jednak może zacząć powodować podrażnienia i przesuszenia naszej skóry. Problem może rozwiązać wybór delikatniejszego żelu, jednakże takie działanie nie zawsze wystarczy. Czasami jedynym wyjściem jest po prostu rzadsze sięganie po szczoteczkę – zamiast codziennie, to kilka 2-3 razy w tygodniu. Zdecydowanie trzeba zachować zdrowy rozsądek przy stosowaniu takich urządzeń, żeby sobie nie zaszkodzić.

Uważacie, że warto wprowadzić do swojej pielęgnacji szczoteczki soniczne do twarzy? A może jesteście przeciwniczkami technologii w zakresie dbania o cerę? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii, zostawiajcie je w komentarzach!

Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

dzieci i muzyka

Piosenki dla dzieci – gdzie znaleźć?

Mezczyźni i kobieta modnie ubrani

Męska szafa – jak ją zbudować