Czy regularne skracanie włosów sprzyja ich kondycji?

Gdy regularnie skracamy włosy, na pewno nie nabawimy się rozdwojonych końcówek. Biorą się one dlatego, że po prostu nie jesteśmy w stanie odpowiednio dbać o włosy na dłuższą metę. Kluczem tu może być ich długość. Gdy są długaśne, to nie możemy mieć do nich pretensji, że zdarzają się tu i ówdzie jakieś rozdwojone końcówki. Nawet przy ekstra pielęgnacji, takiej z najwyższej półki, może się tak zdarzyć.

Długie włosy to ogromne wyzwanie i czasem nie jesteśmy w stanie odpowiednio o nie dbać, nawet jeśli się gorąco staramy i robimy, co w naszej mocy. Włosy czasem żyją swoim życiem. Zdarzyć się może, że mają po prostu gorszy okres i wtedy nie da się im tak po prostu pomóc, bo i tak muszą sobie na spokojnie wypaść. Nie ma co popadać z tego powodu w paranoję. Tak się czasem dzieje i jest to absolutnie zrozumiałe.

Do jakiego fryzjera się udać, aby przyciąć końcówki

Najlepszy jest fryzjer, który zna się na rzeczy i do tego nie wydamy u niego połowy wypłaty. Niektórzy fryzjerzy za głupie podcięcie włosów mają takie ceny, że od razu można spaść z tego obrotowego fotela, na którym zostaniemy posadzeni w salonie. Chyba chcielibyśmy tego uniknąć. Każdy z nas chce żyć dobrze, właściwie. Nikt nie chce się męczyć. Nikt nie chce też wydawać fortuny, aby być ukontentowanym z głupiego podcięcia włosów, to po prostu nie jest tego warte. Trzeba działać zatem z głową i nie martwić się o to, że możemy mieć jakoś krzywo podcięte włosy, gdy pójdziemy do taniego fryzjera.

Także tani fryzjer może być rewelacyjny w swoim fachu. Być może komponuje nie tylko fenomenalne fryzury, ale też jest kapitalny jeśli chodzi o podcinanie końcówek i udzielanie fachowych rad związanych z pielęgnacją. Śmiało, nie bójmy się pytać. Skoro już płacimy za wizytę u fryzjera, należy się nam też odpowiednia fachowa obsługa, także jeśli mamy jakieś pytania.

Co jak długi czas należy skracać włosy?

Nie ma jednej uniwersalnej porady w tym względzie. Jedni skracają włosy co miesiąc, inni uważają, że to stanowczo zbyt często. Nikt, kto chce skracać włosy nie chce też, żeby jakiś fryzjer źle interpretował jego długość do obcięcia. Takie przypadkiem niestety się zdarzają i należy na nie uważać. Każdy chce być w porządku pod tym względem i nikt nie chce się dać oszpecić w imię piękna, którego kanon rozumie tylko sam fryzjer. Sami powinniśmy podjąć decyzję w sprawie długości naszych włosów i powinniśmy zostać wysłuchani.

Nie ma co, potem może być dużo niedomówień, a to nie jest fajne i nikt nie lub niesnasek. Obcinajmy włosy tak często, jak się to nam podoba. Jesteśmy w końcu odpowiedzialni za nasze życie i trzeba żyć w zgodzie z samym sobą. Żebyśmy nie byli niezadowoleni, najlepiej na początku wyraźnie fryzjerowi powiedzieć co też chcemy uzyskać i pilnować go, aby przypadkiem nie zrobił nam krzywdy i nie ściął za dużo włosów. Nikt tego nie lubi. Trzeba dokładnie wytłumaczyć swoje zamówienie.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.