Dlaczego czapki znów wracają do łask. Sprawdź

Idzie zima. Nie ma co się z tym kłócić. Zima idzie pełną parą. Czy wierzymy w globalne ocieplenie czy nie, musimy liczyć się z tym, że przyjdą jeszcze do nas chłodne, mroźne dni. Co wtedy? Czy za wszelką siłę będziemy się starali być modni i nie będziemy nosić czapek. To przecież świadczy o tym, że w ogóle nie szanujemy swojego zdrowia. A nie o to w istocie chodzi. Powinniśmy mieć szacunek do swojego zdrowia. Nie moda ponad wszystko. Nie musimy się podporządkowywać modzie. To moda ma służyć nam, a nie my modzie. Im bardziej będziemy stawali się przez modę zniewoleni, tym większe głupoty będziemy robić. Chodzenie bez czapki w mroźne miesiące jest idiotyzmem. Nie da się chyba tego inaczej nazwać, skoro działamy na szkodę samym sobie, swojemu zdrowiu, a przecież to mamy najcenniejszego. Zróbmy zatem coś dla siebie i niezależnie od tego jaką mamy modę, zaopatrzmy się w czapkę. Niech nawet inni się z nas śmieją, co z tego. Jak oni będą leżeli z zapaleniem ucha, to my nadal możemy sobie chodzić w swojej czapce i nie dawać się zimie.

Jest wiele rodzajów czapek. Są przecież przeróżne. Nie musimy wybierać takich, które optycznie spłaszczają nam głowę lub powodują, ze się czujemy bardzo niekomfortowo. To nie musi tak wyglądać. Mamy czuć się przede wszystkim ze sobą dobrze. Zatem to ma być naszym numerem jeden. Czuć się ze sobą dobrze, to po prostu być pogodzonym samym ze sobą. Czy osoba, która o siebie dba chodzi zimą bez czapki? Czy jakakolwiek moda może nas skłonić do robienia takich głupot?

Nie podążajmy ślepo za modą. Dbajmy o swoje zdrowie. Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. To my decydujemy o tym, co jest dla nas ważne. Wybierzmy czapkę, wybierzmy mądrze. Mogłaby być z tego nawet jakaś mądra kampania społeczna, bo ludzie zupełnie nie wiedzą jak mogą sobie samemu pomóc. Czasem to takie proste – czasem wystarczy założyć ciepłą, modną czapkę i po prostu nie przejmować się tym jak na dany moment wyglądamy albo czy nasz perfekcyjna fryzura nam się zniszczy. Zniszczy się, to się zniszczy – trudno. Takie rzeczy się zdarzają i to nie jest koniec świata. Najważniejsze to być zdrowym. Kiedy jesteśmy zdrowi, w ogóle tego nie doceniamy, dopiero, gdy łapie nas choroba to się nagle orientujemy co jest ważne, ale wtedy jest często już za późno jak leżymy z poważną chorobą i musi przyjść do nas lekarz. A czasem takie porady wystarczą, aby być zdrowym. Czapka powinna być naszym atrybutem, nie powinniśmy bez niej w ogóle wychodzić z domu. Zima nie musi być straszna, zima nie musi też kojarzyć się z chorobą. Czapka nas uchroni przed leżeniem z wysoką gorączką. Zdrowie ma być dla nas najważniejsze. Niech zatem będzie. Traktujemy je z należytą powagą. Nie bądźmy wobec siebie niepoważni. Czapka jest konieczna. Obowiązkowo ją musimy zakupić. Zresztą moda teraz sprzyja chodzeniu w czapkach. Zaufajmy modzie i bądźmy dobrego zdrowia. To jest cenne dla nas.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.