Bajki dla naszych dzieci
in

Bajki dla dzieci, które warto czytać w 2019

Bez względu na to, czy chcesz przeczytać dziecku książeczkę na dobranoc, czy masz zamiar kupić ją w prezencie, tu możesz znaleźć nowości wśród bajek na ten rok. Sprawdź, jakie nowe pozycje znajdziesz na półkach księgarni w tym roku.

Bajki dla dzieci po polsku – nowe książki popularnych autorów

Bajki idealne dla dzieci
Książki świetnie wpływają na rozwój dzieci

Wśród tegorocznych nowości warto sięgnąć po kolejną książkę pt. “Marcelek” Jeana-Jacquesa Sempe. Autor książki, znany głównie z serii historyjek i ilustracji o Mikołajku, tym razem poświęcił całą książkę Marcelkowi Kamyczkowi. Mimo, że historia dotyczy tym razem nowej postaci, to nadal można spotkać się z charakterystyczną kreską i subtelnym humorem Sempe. Warto dodać, że każda z historii jest bardzo długa. Dlatego warto kupić tę książkę dla dzieci, które są cierpliwe w słuchaniu długich opowiadań. Książka również świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci uwielbiających czytanie. Co więcej, komizm opisywanych sytuacji nie tylko rozbawi dzieci, ale również potrafi rozśmieszyć dorosłych. Premiera tej książki odbyła się się 16 stycznia br.

Niedawno wydaną książką jest “George i tajny klucz do wszechświata” napisana przez Stephena i Lucy Hawking. Za pomocą zabawnej historii autorzy opisują dzieciom na czym polega wszechświat i jak on funkcjonuje. Bohater opowieści – George – poznaje za pomocą superkomputera Kosmos sekrety wszechświata.

Bajki dla dzieci na dobranoc

Ciekawą pozycją stanowi w tym wypadku książka pt. “Bajki mariackie” Ewy. K. Czaczkowskiej. Książka zawiera najpiękniejsze legendy, które są popularne na południu Polski. Historie zawarte w niniejszej pozycji przybliżają maluchowi historię nie tylko Krakowa. Dostarczają również wiedzy na temat całego kraju. “Bajki mariackie” zostały wzbogacone nie tylko ciekawostkami historycznymi, ale także pięknymi grafikami, które urozmaicają książkę. Premiery należy spodziewać się 13 marca br.

bajki do snu
Bajki pobudzają wyobraźnię dzieci i zapewniają spokojny sen

Kolejną książką wartą uwagi jest pozycja Magdaleny Kiełbowicz “Huczy jak w ulu”. Bohaterką opowieści jest Ula Hernik, która relacjonuje zdarzenia występujące na ulicy Makowej. W jej opowieści pojawiają się nie tylko członkowie jej rodziny, oraz właściciele sklepów znajdujących się w lokalu starej kamienicy w której mieszka. W jej relacjach zjawiają się również gwiazdy estradowe. Znajdziemy w nich wiele fantastycznych postaci. Książka jest przeznaczona głównie dla dzieci od lat 6 do 8 i można ją zakupić już w drugiej połowie lutego.

Które z wyżej wymienionych książek macie zamiar kupić w najbliższym czasie? Koniecznie podzielcie się z nami jakie książki czytacie swoim dzieciom!

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

ramoneski na wiosnę

Ramoneski – idealne okrycie wierzchnie na wiosnę

kolory jakie pasują do blondynki

Idealne kolory dla blondynek!