dzieci i bajki dla nich
in

Bajki i filmy dla dzieci, które warto włączyć w wolnym czasie

Włączenie filmu w wolnym czasie to świetny sposób na rozrywkę dla dziecka. Jeśli szukasz bajek, lub filmów dla dzieci do obejrzenia podczas weekendu, to koniecznie sprawdź nasze propozycje!

bajki i filmy
Bajki i filmy to świetny pomysł na zajęcie dziecku czasu

Kiedy chcemy zająć czas naszemu dziecku i włączyć mu coś ciekawego do obejrzenia, warto pokusić się o najlepiej ocenione pozycje filmowe dla najmłodszych. Wśród bajek w dalszym ciągu rządzą przede wszystkim animacje 2D. Natomiast w przypadku filmów granych na wielkim ekranie, w dalszym ciągu najchętniej oglądane są filmy animowane 3D, oraz rodzinne filmy komediowe. Zapoznaj się z naszymi propozycjami filmów dla dzieci, które urozmaicą maluchowi jego wolny czas!

Fajne filmy dla dzieci, które były hitem w roku 2018

Wśród bestsellerowych filmów pełnometrażowych dla dzieci, które powstały w ubiegłym roku, z pewnością można wymienić amerykański film 3D pt. “Hotel transylvania 3”. Jest to kolejna część opowiadająca o przygodach hrabiego Drakuli i jego rodziny. Tym razem, przedstawione zostały historie wakacji, jakie spędziła Paka Draka przebywając na ekskluzywnym statku. Zdecydowanie warto włączyć tę propozycję dla swojego dziecka.

filmy dla dizecka
Bajki kształtują wyobraźnię dziecka

Wśród hitów filmowych na rok 2018 należy także wspomnieć o “Mary Poppins powraca”. Jest to kontynuacja historii przedstawionej w disneyowskim filmie z 1964 r. Posiadająca magiczne zdolności niania powraca, gdy w rodzinie Banksów pojawiają się kłopoty. Warto podkreślić, że niniejszy filmy jest musicalem. “Mary Poppins powraca” został bardzo dobrze odebrany przez publiczność, a z dniem dzisiejszym został nominowany aż 30 razy w różnych konkursach filmowych. Co więcej, film w tym roku wygrał Satelitę za najlepszą scenografię.

Oglądaj na Youtube bajki i filmy dla dzieci

Wiele ciekawych animowanych bajek i pełnometrażowych filmów można znaleźć na darmowej platformie Youtube. Wśród bajek, które mają polski dubbing, warto puścić odcinki animowanych filmików pt. “Świnka Peppa”. Jest to bajka dla dzieci produkcji brytyjskiej, która opowiada o wydarzeniach antropomorficznej świnki na co dzień. Warto dodać, że odcinki są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Peppa jest regularnie emitowana na żywo na kanale Peppa Pig Polski, więc możesz włączyć bajkę dla dziecka praktycznie w każdej chwili.

youtube i dziecko
Na YouTube można znaleźć dziecku coś ciekawego, lecz warto mieć kontrolę

Wśród najbardziej kreatywnych  krótkich animacji na Youtube dla dzieci można wymienić bajkę pt. “Simon’s Cat”. Jest to seria animowanych odcinków, które przedstawiają codzienne przygody kota Simona. Warto zaznaczyć, że praktycznie we wszystkich odcinkach tych bajek nie ma dialogu. Oznacza to, że priorytetem tej bajki dla dzieci jest animacja postaci oraz historia jaka się za nią nich kryje. Oficjalny kanał Youtube z animacjami tytułowego kota posiada odcinki, których długość może sięgać ok. 1 minuty. Znajdziemy też takie, których historia rozwija się aż 17 minut.

Które z wyżej wymienionych filmów dla dzieci mieliście okazję włączyć dla swojego malca? A może polecacie inne ciekawe produkcje? Zostawiajcie swoje propozycje w komentarzach!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Angelina Jolie modny wyglad

Angelina Jolie i jej styl

pielęgnacja twarzy przez japońcow

Japońska pielęgnacja twarzy – sake w akcji!