modne gry dla dzieci
in

Gry planszowe dla dzieci przy których spędzisz cały wieczór

Spędzenie wolnego czasu ze swoją pociechą, grając w gry planszowe dla dzieci, to jedno z najlepszych zajęć, na jakie możesz sobie pozwolić w zimowe wieczory. Jednak nie każda gra planszowa wciąga uczestników na wiele godzin.

Gry planszowe dla dzieci to klasyczny sposób spędzenia czasu z rodziną. Mimo, że najpopularniejszymi planszowymi grami w dalszym ciągu są Scrabble i Monopoly, to jednak warto kupić taką, która nie tylko będzie świetną rozrywką, ale także wspomoże rozwój dziecka. Cechą wspólną najciekawszych planszówek jest to, że potrafią one zainteresować swoimi zasadami gry nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Poniżej przedstawiliśmy propozycje gier planszowych dla dzieci, które warto kupić swojemu dziecku w najbliższym czasie.

Gry dla dzieci planszowe i edukacyjne warte kupienia

Wśród najlepszych gier planszowych dla dzieci w ostatnich latach można wymienić tytuł “Było sobie życie”. Został on oparty na serialu dla dzieci o takiej samej nazwie. W tej edukacyjnej grze planszowej możemy sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowia. Dzięki takiej planszówce można poznać tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Celem niniejszej gry stanowi zebranie żetonów z obrazkiem Hemo.

Gry planszowe dla twojego dziecka
Gry edukacyjne to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa

Warto dodać, że gra w tę planszówkę nie należy do najłatwiejszych. Powodem tego są różnorodne przeszkody pojawiające w trakcie rozgrywki. Są to karty z trudnymi pytaniami i pola z atakującymi wirusami. Czas rozgrywki wynosi ok. 45 min. “Było sobie życie” jest przeznaczone dla dzieci w wieku 7 lat i wyżej.

Drugą równie ciekawą planszówką dla dzieci jest “Scottie Go!”. Jest to gra, która uczy dziecka podstaw programowania, logicznego myślenia oraz kreatywnego sposobu rozwiązywania problemów. Bohaterem tej gry jest kosmita Scottie, który utknął na obcej planecie z powodu awarii jego wehikułu. Celem niniejszej zabawy staje się znalezienie części zamiennych pojazdu Scottiego. Można tego dokonać jedynie poprzez odpowiednie zaprogramowanie ruchów postaci. Jest to gra planszowa dla dzieci od 6 lat.

Gry planszowe dla dzieci od 8 lat rozwijające kreatywność

kreatywnos dziecka
Gry to dobry sposób na pobudzenie kreatywności dziecka

Jedną z bestsellerowych planszowych gier dla dzieci w ostatnich latach, która wspomaga wyobraźnię, jest “Dixit”. Należy ona do rozbudowanych gier towarzyskich. Polega ona na wylosowaniu jednego obrazka przez bajarza i opisaniu go w jednym zdaniu dla innych uczestników zabawy. Deskrypcja uzyskanej karty może być wykonana przy pomocy zdania, cytatu, pojedynczego słowa lub nawet dźwięku.

Kolejny etap rozgrywki stanowi ponowny dobór obrazka, który ma stworzyć wspólną historię z poprzednią kartą. Ostatecznym krokiem jest zebranie przez bajarza pozostałych kart i zaprezentowanie ich dla reszty uczestników. Za właściwie odgadnięcie grafiki bajarz rozdziela punkty dla pozostałych graczy. Czas jednej gry to pół godziny.

Planszówki dla dzieci, które wzbogacają słownictwo

Jedną z najkreatywniejszych gier planszowych dla dzieci na naszym rynku jest “Story Cubes”. W jej skład wchodzi 9 kości do rzucania, a na każdej z nich znajduje się zupełnie inny obrazek. Każdy z graczy wyrzuca w swojej kolejce 9 różnych obrazków i na koniec wymyśla do nich odpowiednią historię.

gry z baśni
Gry planszowe, to również świetny sposób na pobudzenie wyobraźni dziecka

Story Cubes niewątpliwie wzbogaca słownictwo u dzieci i wspomaga ich pomysłowość. Warto dodać, że niniejsza gra doczekała się dziewięciu różnych wersji. Wśród najciekawszych można znaleźć zestaw związany z dziedziną medycyny, galaktyki czy nawet baśni. Dla bardziej zaawansowanych graczy, niniejszą grę można wzbogacić o opowiedzenie historii z 12 różnych ilustracji.

W jakie gry planszowe dla dzieci lubicie najbardziej grać ze swoimi maluchami? Czy są to gry, które możecie znaleźć w niniejszym artykule? Napiszcie o swoich ulubionych planszówkach w komentarzach!

Comments

Leave a Reply
  1. W czasie poszukiwania w sieci pożądanych informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Muszę wyrazić uznanie za Twoją pracę . Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i regularnie tu zaglądał zeby poczytać nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

kolekcja bielizny dla pań

Walentynkowa kolekcja bielizny Rihanny!

długie i mocne włosy

Jak sprawić, żeby włosy szybciej rosły?