Ojciec opiekujący się niemowlakiem
in

Jak młody tata może wspomóc kobietę w opiece nad niemowlakiem?

Młodzi rodzice doskonale wiedzą, że pierwsze dni tuż po porodzie mogą okazać się dość trudne. Poród wiąże się ze zmęczeniem, dlatego warto odciążyć mamę w opiece nad dzieckiem. Dlatego kilka pierwszych dni po porodzie to świetna okazja, aby mężczyzna mógł się wykazać i zbudować trwałą relację ze swoim maluchem!

Doskonale wiadomo, że każda kobieta po porodzie walczy ze zmęczeniem, a dojście do pełni sił zajmuje trochę czasu. Dlatego wsparcie mężczyzny przy opiece nad maluchem jest naprawdę bardzo ważne. Zarówno psychiczne, jak i fizyczne wsparcie jest niezwykle istotne.

Męskie wsparcie przy opiece nad niemowlakiem

Mama z niemowlakiem
Pierwsze dni z niemowlakiem mogą być trudne, dlatego ważne jest wsparcie

Już sama obecność podczas porodu to wielka pomoc dla kobiety. Jest to psychiczne wsparcie, którego świeżo upieczona mama w tym momencie niezwykle potrzebuje. Doskonale wiemy także, że hormony robią swoje i nastroje mogą być bardzo zmienne. Dlatego warto wówczas być przygotowanym na każdą sytuację i uzbroić się w cierpliwość.

Panowie muszą mieć na uwadze, aby wspierać swoje kobiety również po porodzie. Muszą jeszcze pamiętać, że potrzeby kobiet nie ulegają zmianie – wciąż pragną się czuć doceniane i piękne, a nie być postrzegane tylko i wyłącznie przez pryzmat roli matki. Dlatego wypada, aby nawet i po porodzie dziecka wszystko w tym zakresie zostało utrzymane na takim samym poziomie.

Opieka nad niemowlakiem sprawowana przez tatę

Młody tata z niemowlakiem na spacerze
Spacer taty z dzieckiem to dobry pomysł na chwilę odpoczynku dla mamy

Dość dobrze wiadomo, że nie ma za wielu chętnych do wstawania do swoich pociech w nocy. Tutaj ojcowie powinni doskonale zrozumieć matki, które po całym dniu spędzonym z maluchem mogą być bardzo wyczerpane. Dlatego tatusiowie powinni pomagać swoim kobietom również w nocy, bo z pewnością są w stanie sobie poradzić tak dobrze jak mamy.

Chwilę odsapnięcia dla mamy z pewnością może zapewnić wspólny spacer taty z niemowlakiem. Tym bardziej, że przebywanie sam na sam z dzieckiem bez towarzystwa mamy wyrabia w nich ojcowską intuicję. Dzięki temu stają się wrażliwsi na potrzeby swoich pociech. A to w przyszłości z pewnością spowoduje, że będą czuli się znacznie pewniej w kontaktach z dzieckiem,

A jakie są Wasze sposoby na zajmowanie się swoimi maluchami, aby odciążyć swoje kobiety? Podzielcie się tym w komentarzu!

Comments

Leave a Reply
  1. Podobnie jak Ty, zdecydowanie jestem jak Chandler. Uwielbiam móc się stroić na wspólną randkę, ale jeszcze bardziej lubię móc leżeć obok mojego lubego w dresie, z winem i czekoladkami, oglądając film.Ps. Zdjęcia są zawsze cudowne, tworzycie cudowny duet fotograf-modelka. 🙂Pozdrawiam

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Mężczyzna na plaży z widocznymi mięśniami brzucha

Jak zrobić widoczne mięśnie brzucha na lato?

Kosmetyki przyjazne dla środowiska

Sub-Zero Waste – kosmetyki przyszłości!