Dziecko z kolorowymi rączkami
in

Najlepsze zabawy kreatywne dla przedszkolaków!

Zajęcia dla dzieci muszą być starannie dobrane, ponieważ ich umysłowy i intelektualny rozwój zależy od tego, czym zajmują się na co dzień. Na to, czy nasze dziecko będzie się rozwijało prawidłowo ma wpływ przede wszystkim to, jakie zajęcia dla niego zaplanujemy w domu.

Kluczowe zabawy kreatywne

Jak wie każda mama, trudno zająć czymś przedszkolaka przez długi okres. Dzieci z natury muszą dopiero nauczyć się jak skupiać się na jednym zadaniu, dlatego czasem trzeba im towarzyszyć podczas zabawy i nauki. Zajęcia, które mogą intelektualnie stymulować dziecko, to dobra zabawa, która sprawi, że opanuje ono kluczowe umiejętności. Dlatego poniżej proponujemy kilka zajęć, które możecie podjąć wspólnie z dzieckiem – będzie ono zadowolone nową zabawą, a przy okazji opanuje kolory i kształty!

Malowanie solą

Dziecko, które maluje farbami
Kreatywne zabawy uczą dziecko rozpoznawania kolorów

Malowanie solą jest bardzo proste, a dzieci to uwielbiają – trzeba tylko zarezerwować miejsce w kuchni, by móc sprzątnąć rozsypaną sól. Kolory i niezwykle ciekawe tekstury poprawią kreatywność dziecka.

Wszystko, czego potrzebujesz do malowania solą to sól, klej i farby akwarelowe, którymi udekorujesz sól na różne kolory. Nałóż klej na papier w żądanym wzorze, a następnie wysyp sól na papier, tak, aby przykleiła się tylko do miejsc, na których znajduje się klej. Weź farbę – pamiętaj, by nie przesadzić z wodą i pomaluj sól tak, jak chcesz. Dzieci w ten sposób stworzą kolorowe, abstrakcyjne wzory o ciekawej teksturze.

Tworzenie masek

Tworzenie masek może pomóc dzieciom myśleć nieszablonowo i wykorzystać swoją wyobraźnię do osiągnięcia wspaniałych rezultatów. Dzieci uwielbiają superbohaterów, ale będziesz zdziwiona, jakich niezwykłych bohaterów stworzy wyobraźnia twojego przedszkolaka. Przygotuj tylko papierowe talerze, nożyczki, gumkę i klej – wytnij maluchowi otwory na oczy, a on sam pomaluje je czy to kredkami, czy akwarelami. Następnie będzie mógł się bawić maską, którą samodzielnie stworzy. To zapewni mu dużo radości!

Zabawy pacynkami

Pacynka
Dzieci bardzo lubią zabawki pacynkami

Faktem jest to, że dzieci uwielbiają pacynki, czyli kukiełki na dłoń. Przedszkolaki zdecydowanie lubią urządzać przedstawienie w stylu muppetów, a dorośli często w tym uczestniczą. Wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia pacynki to trochę filcu, nożyczki, oczy i klej. Filcu nie trzeba zszywać, wystarczy użyć mocnego kleju. Istnieje wiele zestawów, które sprawiają, że tworzenie lalek jest super łatwe. Ale wcale nie musisz ich kupować – możesz przerobić stare skarpetki czy skrawki materiału. Będziesz do tego potrzebowała igły i nitki, więc lepiej zrobić to samodzielnie.

Kamienne potwory

Dziecko malujące maskę
Tworzenie masek to świetna kreatywna zabawa dla dzieci

Do stworzenia potworów z kamieni będziesz potrzebowała sporych (ale nie za ciężkich dla dzieci) kamieni, oczu, farb i kleju. Inną opcją jest znalezienie w ogródku jasnych kamieni i wręczenie dzieciom mazaków. Niech przykleją oczy w miejscu, pomalują kamienie na jasne barwy, dorysują im paszcze i nosy. Możesz również dostarczyć swoim dzieciom trochę nitek i tektury – niech udekorują nimi kamienie.

Istnieje wiele kreatywnych zajęć, które doskonale nadają się dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki wykorzystaniu kolorów, prostych obrazów, kształtów i dużych możliwości ekspresji i samopoznania, Twoje dziecko może nauczyć się podstaw odróżniania barw i samemu kształtować świat wokół niego!

A jakie kreatywne zabawy lubi Wasze dziecko? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu!

Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Mężczyzna z włosami i brodą

Męskie sposoby na przetłuszczające się włosy

Kobieta bez cellulitu

Sprawdzone sposoby na cellulit