sezonowe buty
in

Odpowiednie buty dla naszych maluchów

Wszyscy chcemy zadbać o to, aby buty jakie noszą nasze pociechy były w pełni wygodne. Tym bardziej, że powinny zapewnić one stopie idealną pozycję, ponieważ każdy rodzic chce żeby jego dziecko prawidłowo się rozwijało.

Jak wybrać odpowiednie buty dla malucha?

klasycne buty dla malucha
Klasyczne wiązane dla malucha, zapełnią pełnie komfortu

Zdecydowanie warto się zastanowić jakie powinny być buty dla naszych pociech. Każdy z na z pewnością stawia wiele wymogów co do tego, jakie obuwie powinno być. W pierwszej kolejności buty powinny zapewnić stabilność, aby stopa naszego dziecka zawsze była w odpowiedniej pozycji. Pamiętajmy dodatkowo, aby nie były za mocno usztywnione, ponieważ może to spowodować dyskomfort, którego  staramy się uniknąć.

Dobrym wyborem może okazać się postawienie na klasyczne wiązane buciki, gdyż to właśnie one znacznie lepiej potrafią ustabilizować stopę. Przy czym należy zwrócić również uwagę aby cholewka w wybranych przez nas butach również nie była za mocno sztywna. Ponieważ może to spowodować kłopoty w poruszaniu się. Pamiętajmy o jednej z ważniejszych rzeczy w przypadku obuwia – powinno ono posiadać sprężystą podeszwę.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar i kształt?

Kluczowym aspektem, na który podczas zakupów warto zwrócić uwagę jest rozmiar butów. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór butów przynajmniej o centymetr większych niż długość stopy malucha. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, aby buty miały najlepiej zaokrąglony przód. Pozwoli to na swobodne poruszanie palcami. Następnym ważnym elementem butów, na które trzeba zwrócić uwagę, to czym zostały one w środku wyścielone. Tutaj najlepiej sprawdzą się oddychające i w pełni naturalne materiały. Przez co zapobiegniemy nadmiernemu poceniu się stopy, dodatkowo zapobiegniemy przed rozwojem drobnoustrojów wewnątrz obuwia.

Opowiednie buty dla Twojego dziecka
Dobór obuwia pod kątem sezonu jest niezwykle istotny

W przypadku obuwia na sezon jesień-zima wypada zwrócić uwagę, aby podobnie jak buty na resztę roku były lekkie. Ale jednocześnie zapewniały ciepło stóp naszych pociech. Jednak należy zwrócić uwagę nie tylko na to, aby cholewka była ocieplona, ale również i podeszwa. Tym bardziej, że to właśnie podeszwa ma dość istotny wpływ na to iż ciepło pozostaje wewnątrz buta utrzymane.

A Wy jakie buty wybieracie dla swoich maluchów? Na co najczęściej zwracają uwagę? Chętnie poznamy Wasze doświadczenia, możecie je opisać w komentarzach!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Justin Bieber – jak się ubrać w jego stylu?

Odzież męska w solidnym wydaniu

Odzież męska na sezon wiosna-lato 2019