dzieci i muzyka
in

Piosenki dla dzieci – gdzie znaleźć?

Wiele pociech uwielbia jak się im śpiewa lub puszcza piosenkę. Warto jednak dodać, że gatunek muzyki powinien być odpowiednio wybrany, w zależności od wieku dziecka. Poniżej przedstawiamy, gdzie znaleźć najlepsze utwory dla naszych maluchów.

piosenki dla dzieci
Piosenki wspomagają prawidłowy rozwój dziecka

Piosenki dla dzieci wspomagają rozwój dziecka, a także uwalniają od codziennego stresu. Co więcej, badacze z Japonii udowodnili, że słuchanie muzyki pomoże dziecku szybciej przyswoić nowe wiadomości oraz poprawia koncentrację. Na początku jednak warto zastanowić się jaki rodzaj muzyki powinno się puszczać dziecku w zależności od jego wieku.

Muzyka dla niemowląt – jaka jest odpowiednia?

prawidłowy rozwój
Łagodna muzyka jest najbardziej odpowiednia dla małych dzieci

Należy pamiętać, że dla małych dzieci powinno się włączać przede wszystkim łagodną muzykę. Taka muzyka powoduje, że noworodek może szybciej zapaść w spokojny sen. Najlepszymi melodiami dla niemowląt są te, które emitują biały lub różowy szum. W tym przypadku najłatwiej kupić zabawkę typu Szumiś, która wydaje dźwięki podobne do tych, które dziecko słyszało w brzuchu mamy. Tego typu zabawkę możesz zakupić on-line w sklepach z akcesoriami dla dzieci. Taki rodzaj muzyki możesz też pobrać na swoją komórkę za pomocą darmowych aplikacji jak “Baby Szum”, “Usypianie dzieci – biały szum” i inne tego typu aplikacje, które na pewno z łatwością znajdziesz.

Poza zakupem zabawki, która emituje szum, bardzo dobrym wyborem może być śpiewanie dziecku popularnej kołysanki. Wśród najbardziej znanych piosenek dla niemowlaków można wymienić głównie “Aaa, kotki dwa”, “Idzie niebo ciemną drogą”, “W górze tyle gwiazd/Ach, śpij kochanie” oraz “Ta Dorotka”. Warto śpiewać swoim pociechom, ponieważ w taki sposób dzieci nabierają zdolności językowych. Teksty takich piosenek znajdziesz bez trudu praktycznie na każdym portalu parentingowym.

Strony z piosenkami dla dzieci po polsku

Najpopularniejsze piosenki, których dzieci często uczą się w przedszkolu, można włączać przy pomocy platformy Youtube. Platforma ta ma w sobie przeogromną bazę piosenek, które są możliwe do odsłuchania i włączania w dowolnej chwili. Z naszej strony proponujemy klasyczne dziecięce hity jak “Pieski małe dwa”, “Jedzie pociąg z daleka”, “Kaczuszki”, “Idziemy do zoo” oraz “Piosenkę kąpielową”. Warto w tym celu stworzyć swoją własną playlistę, którą można potem odtwarzać dla dziecka w dowolnej chwili.

muzyka uspokaja dziecko
W Internecie możemy znaleźć dużo piosenek dla naszej pociechy

Równie dobrą opcją jest wybranie odpowiedniej stacji radiowej, która emituje muzykę on-line. Najbardziej znane radia dla dzieci to RMF dla dzieci, Zet Kids oraz Polskie Radio Dzieci. Równie dobry wybór stanowi Radio Bajka, a także audycje radiowe dla dzieci znajdujące się na stronie tuba.fm, czyli ‘Hity Przedszkolaka”, “Radio Żyrafa”. W przypadku ostatniej strony warto wspomnieć, że jest tam dostępnych wiele stacji radiowych przeznaczonych dla dzieci powyżej 4 roku życia. Wybór radia on-line jest najlepszą decyzją wtedy, gdy potrzebujemy zająć na chwilę czymś dziecko.

Czy Wasze pociechy słuchają piosenek dla dzieci, czy raczej preferują muzykę popularną udostępnioną w radiu? Podzielcie się muzycznymi zainteresowaniami Waszych maluchów w komentarzu!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Modny mężczyzna siedzący na ławce

Trendy w modzie męskiej wiosna/lato 2019 cz.2

szczoteczka do twarzy

Szczoteczki soniczne do twarzy – czy naprawdę warto?