Istota suplementacji dotyczącej cholesterolu

Cholesterol jest związkiem, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania człowieka Wspomniany związek produkowany jest w wątrobie i z tego organu za pomocą krwi jest dostarczany do całego organizmu. Dodatkowo jest on bardzo często transportowany na podstawie spożywanych przez nas produktów. Wyróżniamy dwa rodzaje cholesterolu dobry, czyli HDL, bądź zły, czyli LDL. Obecnie przeważająca część osób boryka się ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu w połączeniu z zbyt niską zawartością dobrego cholesterolu.

Dobroczynny wpływ cholesterolu na organizm człowieka.

Cholesterol bierze udział w następujących procesach takich jak:

  • produkcja hormonów antystresowych, płciowych;
  • tworzy błony komórkowe;
  • stanowi jeden z elementów osłonek melinowych, które są odpowiedzialne za ochronę włókna nerwowego przed uszkodzeniem;
  • uczestniczy w trakcie procesu przyswajanie i wytwarzania witaminy D;
  • stanowi element żółci;
  • ułatwia proces trawienia tłuszczów.

W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi w organizmie człowieka, wówczas na przeciw oczekiwaniom stoi firma Avetpharma – https://avetpharma.pl/. W ramach oferty przytoczonego sklepu internetowego, znajdziemy suplementy, które w odpowiedni sposób uzupełnią posiadany niedobór: berberys fit mix, dostępny także w większych ilościach pod nazwą preparatu berberys fit duo pack. Preparat ten zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, które odpowiadają za regulację poziomu cholesterolu.

Objawy nadmiaru złego cholesterolu.

Zły cholesterol odkłada się w tętnicach w postaci złogów, co powoduje zwężanie i usztywnienie ściany tętnic, a to z kolei prowadzi do miażdżycy. Objawy powyższego związku, który występuje w nadmiarze może przejawiać się odkładanie go w skórze, co w rezultacie przyczynia się do tworzenia się guzków, które mogą występować na ścięgnie Achillesa i ścięgnach nadgarstków. Kolejną oznaką powyższego zjawiska jest również występowanie dotkliwego bólu w nogach i ogólnego dyskomfortu. Wysoki poziom cholesterolu bardzo często wiąże się z wystąpieniem nadwagi i otyłości. Istotne jest odpowiednie alarmowanie w przytoczonym przypadku, z tego względu, że poziom tego związku od normy prowadzi bardzo często w konsekwencji do chorób wieńcowych, a to z kolei przejawia się bólem w klatce piersiowej.

Warto jest wspomóc się w codziennym funkcjonowaniu suplementami diety, które nie tylko podwyższą dobry cholesterol, ale także i obniża poziom złej odmiany tego związku. Jednakże nic nie jest w stanie zastąpić aktywności fizycznej i zdrowej oraz zbilansowanej diety.

Artykuł sponsorowany

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *