Jak chronić się przed toksycznymi ludźmi i dbać o swoje zdrowie?

0
698

Właściwie ochrona naszego zdrowia powinna być dla nas samych priorytetem numer jeden. Powinniśmy się chronić, bo nigdy nie wiadomo co tak naprawdę może nam się przytrafić i na jak bardzo nieodpowiednią osobę trafimy. Nie ma czegoś takiego jak skuteczna prewencja w tym względzie. Niestety wiele osób, które chce się zabawić naszym kosztem chodzi po ulicach i ciężko jest nam przewidzieć na kogo też trafimy i czy ta osoba okaże się kimś, kto nas zrani. Najlepszym pomysłem byłoby nieuzależnianie się od toksycznych ludzi. Jednak nie od początku wiemy, że ktoś jest toksyczny. Czasem takie rzeczy wychodzą w praniu. Bywa, że potrzeba naprawdę długiego okresu czasu, abyśmy się zorientowali, że ktoś nami manipuluje, a przecież nikt nie lubi, gdy się nim manipuluje. To stresuje cały nasz organizm, osłabia układ odpornościowy. Nie chcemy przecież chorować ze stresu. To powinno nam być zupełnie zbędne. Popadanie w takie głupie stresujące opresje nikomu jeszcze nigdy nie wyszło na dobre. Czasem jednak taka opresja sama w sobie się wydarzy. Czasem jacyś źli ludzie wtargną do naszego życia i się w nim rozpanoszą.

Toksyczni ludzie na co dzień

Toksyczna osoba może być zapatrzona w siebie. Wtedy to narcyz. Taka osoba nigdy nie będzie dostrzegała drugiej osoby. Może to sprawić, że będziemy się z nią czuli źle, nie będziemy tak naprawdę wiedzieli dlaczego próbuje być pępkiem świata i przemycić nam swój światopogląd, totalnie olewając naszą osobę. Takie osoby należy omijać, a gdy są one w naszej rodzinie, podchodzić z dystansem. Narcyz działa bardzo wyniszczająco na otoczenie. Jest bardzo zapatrzony w siebie, wszystko odnosi do swojej osoby. Taka narcystyczna osoba ma też problemy z empatią i dostrzeżeniem cierpienia innych. Czasem to może być bardzo bolesne, gdy widzimy jak takie rzeczy się zdarzają i mają ogromny wpływ na otoczenie. Jeśli natomiast nam samym zdarza się obcowanie z narcyzem, a w porę tego nie wychwycimy, może się zdarzyć, że taka osoba maksymalnie nas zmęczy i sprawi, że nie będziemy mieli już siły na życie, a i nie będziemy mogli czerpać z niego radości. Powinniśmy omijać narcyzów.

Ludzie zażywający narkotyki, a toksyczność dla otoczenia

Kolejną grupą ludzi, których raczej powinniśmy unikać, to ludzie, którzy są uzależnieni od narkotyków. Może zdarzyć się, że oni także będą pozbawieni empatii. Mają tak zwane „sprane mózgi’. Narkotyki wyrządziły tak dużą szkodę w ich organizmie, że nie potrafią oni już normalnie funkcjonować, nie odróżniają dobra od zła i mogą krzywdzić inne osoby. Czasem priorytetem dla nich może być samo zdobycie narkotyku, co ma fatalne skutki. Narkomani potrafią dobrze się maskować. Wiele z nich na pierwszy rzut oka jest nie do odróżnienia od normalnych ludzi, którzy nie sięgają po substancje psychoaktywne. Narkotyki mogą zniszczyć życie osoby uzależnionej, ale też rodziny i przyjaciół. To bardzo wyniszczające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here