Jak cztery żywioły mają się do kreowania mody?

Każdy z nas może bawić się modą. Moda jest uniwersalna i jest to bardzo pojemne pojęcie. Moda to może być też sztuka. Sztuka natomiast jest niesamowita i powinniśmy jej czasem się dać. Powinniśmy być dla sztuki. Moda powinna nas inspirować. Nie możemy być tylko zdani na swój własny komfort. Nie możemy być bierni. Bądźmy w samym środku mody. To my możemy ją kreować. Moda może być naszym światem. Możemy stać się dyktatorami mody. Moda nie jest nudna, jeśli się ją umie odpowiednio ugryźć. Tak!

Bunt w modzie. Tak czy nie?

Nie bójmy się podejść do mody bojowo nastawieni. W końcu osoby, które się buntują, też są ciekawymi postaciami. Takie zbuntowane anioły, które mogą wiele. To jest ciekawa postać taki zbuntowany anioł. Ma w sobie wiele siły, aby nie iść tam, gdzie inni. Jest ciekawy. Może wiele. Jakie mogłyby być modowe atrybuty takiego zbuntowanego anioła? Jaka to byłaby moda? Być może zupełnie odmienna od kanonów klasyki. Być może byłaby niedościgniona. Być może piękna i nie taka, jak ją sobie wyobrażamy. To właśnie jest ciekawe, że mogłaby ona być wszystkim. Tak naprawdę sami nie wiemy jakie miałaby przymioty.

Moc żywiołów w modzie

Sami nie wiemy, jakim moda byłaby żywiołem. Być może ogniem. Zatem chodziłoby tu o sedno gorąca. Ogień jest nieokiełznany, ale może wyrządzić też dużo krzywdy. Jednak, gdy się nad nim panuje, może ogrzewać domy i tak naprawdę jest dobry. Może to były jednak żywioł ziemi? Ziemia co prawda jest spokojna, zrównoważona, ale tak naprawdę wszystko, co wspaniałe i nawet niewyobrażalnie doskonałe – dzieje się właśnie na niej. A może były to żywioł powietrza? Powietrze jest nam potrzebne do tego, abyśmy egzystowali. Jest takie niedoścignione, takie szybkie. Jak wiatr. To niesamowity żywioł. Podobnie niesamowitym żywiołem jest woda. Może ona być naprawdę ogromnym oceanem, ale może być też przecież pyszną wodą butelkowaną? Woda jest wszędzie. Woda jest w nas. Woda to potęga. Zatem może nasza moda powinna być jak woda? Może powinna nie być przewidywalna? A może właśnie powinna. To od nas zależy jaka będzie nasza moda. To my decydujemy. To niesamowite, że możemy tak wiele.

Kreacja, sztuka, wizja

Doskonałość może być kreowana przez samego Boga. My może nie umiemy stworzyć doskonałości, ale jako ludzie możemy próbować być po prostu dobrzy w jakiejś dziedzinie. Moda też jest dziedziną i może nas wciągnąć bez reszty. Może damy się wciągnąć modzie. Może wykreujemy coś, co się spodoba. Może to właśnie my damy modzie nowego oblicza. To od nas zależy czy zajmiemy się tym na poważnie. To od nas zależy czy ta sztuka stanie się naszym życiem. Możemy brać w niej udział. Możemy pozwolić sobie na niezwykłość, fenomenalność, fantastyczność i coś, czego jeszcze nie widział nikt. Nie popełniajmy tylko w modzie plagiatów. To nie jest dobre i na dłuższą metę możemy po prostu się tym zmęczyć. Zatem moda niech będzie dla nas czymś, co chcemy robić.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.