Jak dopasować idealne kolczyki do kształtu twarzy?

Wybór i dopasowanie biżuterii do stylu, okazji i kształtu twarzy nie jest tak łatwe. Możesz sięgnąć po duże koła, długie kolczyki, klasyczne sztyfty lub założyć dwa asymetryczne modele. Wybór biżuterii jest ogromny i możesz mieć wątpliwości, co najbardziej do Ciebie pasuje. Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Kolczyki a kształt twarzy

Przede wszystkim wyróżniamy cztery kształty twarzy:

– okrągłą,

– owalną,

– kwadratową,

– oraz trójkątną.

Do każdego typu najlepiej pasuje inna biżuteria, dlatego na początku określ kształt swojej twarzy. Przy wyborze kolczyków należy zrównoważyć naturalny kształt i dodać rysom regularności. Sprawdź, jakie modele pasują do konkretnego kształtu twarzy.

Owalny kształt twarzy a wybór biżuterii

Taki kształt buzi pozwala na wiele możliwości – możesz śmiało zaszaleć. Będą do niego pasowały kolczyki o dowolnej długości oraz w różne wzory. Również kolorystyka pozostaje kwestią jedynie Twojego wyboru i gustu. Możesz nosić ozdoby złote lub srebrne, a także w modnym odcieniu golden rose. Sprawdzą się zarówno klasyczne sztyfty, jak i biżuteria maxi, m.in. duże koła.

Okrągły kształt twarzy a wybór biżuterii

Tu możliwości masz mniej, bo ważne, by odpowiednia biżuteria pozwoliła nam łatwo wydłużyć twarz optycznie. Sprawdzą się doskonale na przykład długie kolczyki pionowe – mogą sięgać nawet do ramion. Stawiaj głównie na geometryczne wzory i nieregularne kształty. Mogą to być również kwadraty czy trójkąty, gwiazdy z cyrkoniami i wiele innych propozycji.

Unikaj zaś form owalnych i okręgów, gdyż nie będą odpowiednie do Twojego typu urody. Jeżeli jesteś posiadaczką twarzy okrągłej, jedynie dodatkowo zaokrąglą optycznie Twoje rysy. Nie będzie to wyglądać korzystnie.

Trójkątny kształt twarzy a wybór biżuterii

Oba pozostałe kształty twarzy – trójkątny i kwadratowy – polubią kolczyki o opływowym kształcie i raczej krótkie. Taka biżuteria pozwoli nieco złagodzić dość ostre rysy. Wskazane są także klasyczne kolczyki sztyfty oraz modele rozszerzające się ku dołowi. Unikaj z kolei wiszącej biżuterii, która będzie odpowiednia dla pań o owalnym lub okrągłym kształcie twarzy.

Kwadratowy kształt twarzy a wybór biżuterii

Kolczyki koła, sztyfty oraz drobne perełki będą odpowiednie do twarzy w kształcie kwadratu. Takie panie mają wyraźne rysy, dlatego geometryczne wzory, nieregularne kształty czy ostre krawędzie nie będą odpowiednim wyborem. Nieco kanciaste rysy uda złagodzić się, dobierając okręgi, owale i opływowe dodatki o subtelnym designie oraz wydłużone kolczyki

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.