Jak wybrać dobry podkład drogeryjny?

Warto mieć świadomość, że idealnie dobrany podkład jest nie tylko i wyłącznie podstawą świetnego wyglądu, ale także bazą dla całego makijażu. Niewłaściwy podkład będzie bowiem zarówno podkreślał ewentualne mankamenty cery, jak i stosunkowo szybko się ścierał. Jak wybrać dobry podkład drogeryjny?

Określenie rodzaju cery

Bardzo istotne znaczenie ma dobranie rodzaju podkładu do typu swojej skóry. Podkład powinien być bowiem, jak „druga skóra”, czyli niewidoczny i maskujący ewentualne niedoskonałości. Rekomendowane jest również, by wspomniany produkt dodawał przedstawicielkom płci pięknej odpowiedniego blasku.

Podkład powinien być odporny na ścierania, a także nie może zapychać porów. Paniom posiadającym suchą cerę zalecane jest zaopatrzenie się w nawilżający podkład o płynnej, kremowej konsystencji. Istotne jest również, by produkt zawierał witaminę E.

Z kolei przedstawicielki płci pięknej o wrażliwej cerze powinny się zdecydować nie tylko na podkłady łagodzące podrażnienia, ale również ograniczające widoczność zaczerwienień. W przypadku cery naczynkowej doskonale egzamin zda kosmetyk o żółtej tonacji, który będzie w stanie kryć rozszerzone naczynka.

Paniom ze zmęczoną cerą zalecany jest natomiast podkład rozświetlający z różową tonacją i perłowymi pigmentami.

Wybranie idealnego odcieni

Przedstawicielkom płci pięknej rekomendowane jest wybranie trzech odcieni podkładu, które będą możliwie najbardziej zbliżone do koloru cery. Warto każdy z nich nałożyć na linii żuchwy (nie jest zalecane nałożenie podkładu na wewnętrznej stronie przedramienia). Można teraz bez żadnego problemu porównać w dziennym świetle, jak będą się prezentowały w połączeniu z odcieniem skóry na szyi.

Kobieta będzie miała wtedy całkowitą pewność, że zaopatrzyła się w perfekcyjnie pasujący produkt. Należy także oczywiście pamiętać, że jeden odcień nie będzie towarzyszył kobiecie przez cały rok. Panie latem będą potrzebowały ciemniejszego koloru, z kolei zimą chłodniejszego i jaśniejszego. Oczywiście preferencje mogą się także zmieniać w wyniku oddziaływania takich czynników, jak choroba czy zmęczenie.

Idealna tonacja

Należy mieć świadomość, że stopień jasności podkładu nie jest ostatnią kwestią, którą trzeba uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Bardzo istotne znaczenie ma bowiem tonacja kosmetyku. Przedstawicielki płci pięknej, których celem jest ukrycie przebarwienia powinny przede wszystkim wybrać produkt neutralny, albo z żółtym pigmentem.

Z kolei różowy podkład będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do cer zmęczonych i szarych. Kobiety nie mogą oczywiście zapomnieć, że podkład nie jest cudotwórcą. W przypadku bardzo dużych problemów z niedoskonałościami sama warstwa podkładu może nie wystarczyć. Zalecane jest wtedy zaopatrzenie się we właściwą bazę, użycie korektora, a także „zafiksowanie” makijażu przy wykorzystaniu pudru utrwalającego.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Kobiety, które nie mogą zdecydować się na jeden z dwóch odcieni danego podkładu, powinny wybrać jaśniejszy. Rekomendowane jest również minimalizowanie ilości wykorzystywanego podkładu. Skóra czuje się bowiem znacznie lepiej pod odrobiną podkładu mineralnego niż pod warstwą bardzo gęstego kosmetyku, który dodatkowo zupełnie niepotrzebnie będzie ją obciążał. Przedstawicielki płci pięknej, które nie muszą się malować powinny zrezygnować z podkładu.

Kobieta może cerę suchą albo normalną potraktować kremem CC, a także minimalną ilością korektora. Paniom zalecane jest także tworzenie zgranych duetów. Warto wiedzieć, że na to, jak dany podkład będzie zachowywał się na skórze, bardzo duże oddziaływanie będzie miał wcześniej zaaplikowany kosmetyk.

W przypadku wybrania mocno matującego podkładu, rekomendowane jest zrezygnowanie z kremu charakteryzującego się matującymi właściwościami. Można bowiem w ten sposób zafundować sobie uczucie nadmiernego ściągnięcia.

Świetnym rozwiązaniem jest także poproszenie przed zakupem o próbkę, a następnie bardzo dokładne przetestowanie jej w domu.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.