Jak zarobić na ubraniach, których już nie nosisz?

Przepełniona szafa i ubrania wylewające się z półek – brzmi znajomo? To oznacza tylko jedno! Czas na porządki. Najprawdopodobniej i tak nie chodzisz w większości sukienek, bluzek czy spodni, które zajmują Ci cenne miejsce w garderobie. Z tego względu, zamiast kolejny rok składować je w szafie, warto wystawić je na sprzedaż w Internecie. To nie tylko szansa na łatwy zarobek, ale także możliwość dania drugiego życia swojemu ulubionemu elementowi garderoby. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci spieniężyć niepotrzebne rzeczy.

Podstawy – bez nich nie zaczynaj sprzedaży w Internecie

Sprzedając jakiekolwiek rzeczy przez Internet, upewnij się, czy na pewno są w idealnym stanie. Jeśli posiadają niewielkie wady, koniecznie poinformuj o nich kupującego. W przypadku większych – całkowicie zrezygnuj z ich wystawiania. Z pewnością nie chciałabyś otrzymać znoszonej bluzki czy spodni, a więc nie rób drugiemu co Tobie niemiłe. Dobrym pomysłem natomiast, w duchu ekologii, jest przeznaczenie starych ubrań na ściereczki. Warto także dobrze przemyśleć, czy ubrania, które chcesz sprzedać, wciąż są jeszcze modne. Raczej nikt nie kupi spódniczki sprzed kilku sezonów, więc nie ma sensu zaśmiecać portali ogłoszeniowych takimi ubraniami. No chyba że jesteś właścicielką odzieży vintage. Wtedy zdecydowanie warto przekazać ją dalej. Należy także pamiętać, że według polskiego prawa, możemy odsprzedawać tylko przedmioty, w których posiadaniu jesteśmy dłużej niż 6 miesięcy. W przeciwnym wypadku zostaniemy zmuszeni do odprowadzenia podatku.

Od czego zacząć?

Po wstępnej selekcji ubrań czas na wykonanie odpowiednich zdjęć. Nie jest tajemnicą, że wszyscy kupujemy przede wszystkim oczami. Z tego względu fotografie sukienek, spódniczek czy bluzek powinny zostać wykonane na jasnym, jednolitym tle, najlepiej w świetle dziennym. Istnieje wiele szkół tego, w jaki sposób zaprezentować modne ciuszki damskie. Do dziś nie wiadomo, która sprawdza się najlepiej, dlatego warto wypróbować każdą z nich:

  • zdjęcie pojedynczego ubrania na wieszaku;
  • zdjęcie ubrania wraz z dodatkami na jasnym tle;
  • zdjęcie wystylizowanego ubrania na osobie lub manekinie.

Po wykonaniu fotografii czas na stworzenie wyczerpującej oferty. Powinny znaleźć się w niej nie tylko cena i marka produktu, ale także jego stan, skład materiału, sposób finalizacji transakcji i szczegółowe wymiary. Pominięcie jakiejkolwiek z tych danych będzie skutkować licznymi pytaniami od potencjalnych kupujących. To natomiast wiąże się z koniecznością poświęcenia dodatkowego czasu na odpowiedzi.

Wystaw i ciesz się dodatkową gotówką

Masz już zdjęcia i ofertę? Czas na pokazanie ich światu! Swoje ogłoszenia możesz wystawić na popularnych bezpłatnych serwisach ogłoszeniowych takich jak pokato.pl lub grupach na portalach społecznościowych jak Facebook. Warto jednak wcześniej dokładnie zapoznać się z regulaminem każdej z platform, aby uniknąć nieporozumień związanych ze sprzedażą. Teraz pozostaje już tylko cierpliwie czekać na kupujących, a następnie wysłać zakupione ubranie. Pamiętaj, aby było ono świeżo wyprane i wyprasowane. Do takiej przesyłki możesz także dodać krótki liścik z podziękowaniami za transakcję oraz zaproszeniem do kolejnych zakupów. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi zjednasz sobie osobę kupującą, która być może wróci do Ciebie po kolejną wyszukaną rzecz z Twojej garderoby.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.