Jak zrobić delikatny makijaż na wesele?

Żadna z nas nie musi biegać po fryzjerach, salonach piękności, ani wizażystkach, by zachwycać efektownym — acz skromnym — make-upem na weselu. Wszystko można zrobić samodzielnie, a efekt i tak będzie wprawiał gości w podziw. Sprawdź, jak zrobić delikatny makijaż na wesele, bez angażowania wizażystki.

Dlaczego warto samej zrobić makijaż na wesele?

Wiele kobiet uważa, że nie będą w stanie same zrobić zjawiskowo wyglądającego makijażu. To prawda — najpewniej nie zrobią tego lepiej od profesjonalnej wizażystki, bo do tego mógłby się przydać kurs makijażu dla początkujących. Ale przecież większość z nas nie będzie szła na specjalnie 2-dniowe szkolenie, aby dobrze wyglądać przez tę jedną noc. Dlatego właśnie lepiej samodzielnie — lub z pomocą przyjaciółki — skupić się na swoim wyglądzie. 

Krok 1: Zastanów się nad stylem

Każda kobieta ma swoje indywidualne wyobrażenia na temat ideału piękna. Każda chce wyglądać tak, jak jej idolki. To oczywiście jest ważne, bo w końcu chcemy się dobrze czuć w naszym make-upie na weselu, jednak w przypadku tej uroczystości należy dodatkowo wziąć pod uwagę kilka czynników, na które nie mamy wpływu. Chodzi tu m.in. o porę roku, czy też stylistykę wnętrza. Na szczęście w tym artykule pokazujemy jak zrobić delikatny makijaż na wesele, dlatego ryzyko, że nie będzie on pasował do scenerii, jest niewielkie. 

Przejdźmy teraz do konkretów — zastanówmy się nad idealnym delikatnym make-upem na wesele.

Krok: 2 Przygotuj cerę skóry

Warto na początku odpowiednio przygotować cerę twarzy — zastosować delikatny krem nawilżający. Nie należy się obawiać, że wpłynie to na krótką trwałość makijażu. Wręcz przeciwnie, nawilżona cera pozwoli uniknąć sytuacji, w której skóra wchłonie podkład i zabije całą efektowność delikatnego makijażu na weselu.

Zobacz, jak oczyścić skórę.

Krok 3: Rozprowadź dokładnie bazę pod makijaż

Następnym krokiem jest nałożenie bazy pod makijaż — staranne rozprowadzenie po całej powierzchni twarzy. Taka baza pozwoli zwiększyć trwałość makijażu. Najlepiej rozprowadzać bazę w kierunku: od środka na zewnątrz. 

Krok 4: Nadaj twarzy blasku

Teraz przychodzi czas, aby nadać twarzy zdrowego — acz nienachalnego — blasku. Pamiętaj, aby nakładając rozświetlacza, skupiać się na tych częściach twarzy, które chcesz najbardziej eksponować podczas wesela. Taki zabieg sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać świeżej i zdrowiej, a do tego będziesz świetnie prezentować się przed kamerą obiektywu. 

Krok 5: Skup się na ustach

Na początku możesz skorzystać z nawilżającego balsamu do ust — jego aktywność odpowiednio stonizuje, odżywi i ułatwi aplikację pomadki. Użyj odpowiednio dużej ilości balsamu i rozetrzyj go, zanim nałożysz pomadkę. 

Krok 6: nadajmy charakter Twoim brwiom

Brwi można potraktować delikatnym korektorem, który je przyciemni i sprawi, że będą wyglądać naturalnie i zdrowo. Ważne, aby dokładnie zarysować kształt brwi, na które później będzie można nałożyć pomadę. Stosując pomadę, warto podkreślić dolną część brwi, pozwoli to uwidocznić granicę. Dodatkowo można dołożyć żel do brwi. 

Krok 7: niech Twoje spojrzenie przykuwa wzrok

Oczy są kluczową częścią twarzy, która decyduje o walorach wizualnych całej stylizacji podczas przygotowywania delikatnego makijażu na wesele. Gdy, już Twoje usta wyglądają tak, jak sobie tego życzysz, przychodzi czas, aby zaaplikować korektor pod oczy. Ważnym krokiem jest odpowiednie nawilżenie skóry przed oczami, jeszcze zanim rozpoczniemy make-up oczu.

Dobrze jest teraz dodać cienie, które dopełnią piękna — Twojego delikatnego makijażu na weselu.

Tak naprawdę w tym momencie już Twój delikatny makijaż weselny powinien dobrze wyglądać, ale koniecznie trzeba zadbać jeszcze o brwi i rzęsy.

Mamy nadzieję, że udało nam udzielić odpowiedzi na pytanie: jak przygotować delikatny makijaż na wesele. Pamiętaj, aby za przygotowania zabrać się odpowiednio wcześnie. Stres może sprawić, że przygotowanie make-upu zajmie Ci trochę więcej czasu, a przecież musisz wyglądać doskonale podczas tej ważnej uroczystości. 

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.