Jak zrobić skuteczny peeling na rozstępy?

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach dominującym kanonem kobiecego piękna, jest szczupła sylwetka, bez żadnej niemal skazy. To bardzo trudny temat dla pań, które wiecznie porównują się do modelek z okładek czasopism. Nie dopuszczają one do myśli tego, że zdjęcia wrzucane w social media czy drukowane w gazetach, są zazwyczaj mocno retuszowane. Wśród kobiet, niebędących modelkami z wybiegów czy zawodowymi sportowcami, ciężko znaleźć taką, która nie ma cellulitu czy rozstępów. Mimo to, panie wciąż myślą o swoich kompleksach i próbują w jak największym stopniu je zniwelować.

Czy można pozbyć się cellulitu i rozstępów?

W pierwszej kolejności, warto przyjrzeć się bliżej czym jest cellulit. To podskórne złogi tłuszczu oraz wody, które nierównomiernie układając się, tworzą na ciele nieestetyczne wgłębienia. Istnieje kilka stadiów cellulitu. Może być on bardzo zaawansowany, widoczny gołym okiem, a może być również widoczny dopiero po ściśnięciu skóry. Cellulitu można się pozbyć, to dobra wiadomość. Jednak okazuje się, że nie jest to wcale proste. Praktycznie należałoby zrezygnować ze słodyczy, gazowanych napojów, soli i przetworzonej żywności – i to na zawsze! Po powrocie do złych przyzwyczajeń żywieniowych, cellulit powróci jak bumerang. Obok diety, w usunięciu cellulitu pomóc może aktywność fizyczna. Wystarczą półgodzinne ćwiczenia cztery-pięć razy w tygodniu, aby po jakimś czasie zaobserwować zmiany w wyglądzie naszego ciała. O ile z cellulitem można walczyć, o tyle bardzo ciężko pokonać rozstępy. Wynika to z tego, że rozstępy to po prostu blizna, ubytek w skórze, który nijak da się zniwelować, bez użycia bardziej inwazyjnych środków.

Masz problem z określeniem swojego rozmiaru spodni? Poczytaj więcej na ten temat tutaj

Jak zmniejszyć widoczność rozstępów?

Oczywiście, można nieco zmniejszyć widoczność, stosując na przykład peeling na rozstępy. Można wykonać go w domu. Bazą do naszego kosmetyku powinien być ulubiony balsam do ciała. Dodać do niego trzeba ziarnka peelingujące. Mogą to być fusy zmielonej i zaparzonej kawy, cukier lub sól. Najbardziej szorstkie są ziarenka kawy, które nie rozpuszczają się pod wpływem ciepła wody. Cukier rozpuści się najszybciej, a peeling na rozstępy będzie w tej formie najłagodniejszy. Kolejną niezbędną substancją będą kwasy. Peeling na rozstępu powinien zawierać on w sobie kwasy, bo właśnie one chemicznie złuszczą naskórek i zmotywują nasz organizm do produkcji nowego naskórka. Skuteczny peeling na rozstępy powinien również zawierać substancje rozświetlające, rozjaśniające. Dzięki temu blizny będą zdecydowanie mnie widoczne. Ważne, żeby stosować go regularnie.

Jakie są przeciwwskazania do korzystania z peelingu na rozstępy?

Peeling na rozstępy zakupić można praktycznie w każdej drogerii. Warto jednak sprawdzić jego skład. Ważne, aby nie stosować go na całe ciało, a wyłącznie w miejscach dotkniętych zmianami. Na peeling na rozstępy uważać w szczególności powinny kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Kwasy zawarte w tym produkcie nie są bowiem wskazane do stosowania w wyżej wymienionych stanach. Jedynym kwasem, jaki można stosować w trakcie ciąży jest kwas migdałowy. Jest on najłagodniejszym kwasem stosowanym powszechnie w kosmetyce.

Jak pozbyć się rozstępów raz na zawsze?

Jak pisano wyżej – rozstępy to blizny, dlatego właśnie nawet najskuteczniejszy peeling na rozstępy nie zniweluje ich całkowicie. Znacznie pewniejszą metodą jest zabieg kosmetyczny, polegający na usunięciu owych blizn laserem. Powinien być on wykonany przez chirurga kosmetycznego, a nie przez przypadkową kosmetyczkę. Zabieg ten nie wymaga znieczulenia, jest bezbolesny choć dość nieprzyjemny w odczuciu. Zazwyczaj pacjent czuje przed chwile mocne ciepło, które pulsuje w bliźnie przez krótką chwilę. Jeśli bardzo źle czujemy się z naszymi rozstępami, są one widoczne, a kompleks ten powoduje, że wstydzimy się wyjść w stroju kąpielowym na plażę, warto rozważyć poddanie się temu zabiegowi. Rozstępy bardzo często powstają w okresie dojrzewania lub ciąży, kiedy nasze ciało szybko zmienia swoje gabaryty a skóra nie nadąża i po prostu pęka.

Sprawdź, jakich węglowodanów unikać na co dzień, by zadbać o swoją figurę.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.