oczyść szafę
in

Jak oczyścić swoją szafę

Czasem mamy ochotę zrobić porządek w swojej szafie. Ale nie jest łatwo podjąć decyzję, co zachować a co oddać bezdomnym, znajomym czy rodzinie. To powinno być proste, prawda? Po prostu pozbądź się elementów, których już nie lubisz, albo nie pasują już do Twojego stylu. Ale co jeśli lubisz wszystko, co posiadasz? Są kobiety, które rozczulają się nad każdym sweterkiem, nawet jeśli kupiły go siedem lat temu i już się weń nie wcisną. Dlatego dziś przyjrzymy się sposobom na detoks szafy – pozbycie się niepotrzebnych ciuchów!

Sortowanie i twoja szafa

Jeśli masz czas i dużą szafę – odwieś wszystkie ciuchy w jedno miejsce, i częściej noszone rzeczy przekładaj na prawą stronę. Po lewej w końcu znajdą się rzeczy, których nie nosisz. Oczywiście, wymaga to czasu i nie działa w przypadku ubrań, których nie wiesza się w szafie, jak swetry. Ponadto, przedmioty takie jak formalna odzież lub odzież zimowa mogą nie być używane cały czas, ale będą potrzebne w przyszłości.

sorotowanie
Sortowanie szafy to podstawa modnego wyglądu

Odstawmy na chwilę zimowe ubrania i ciuchy bardziej formalne i skupmy się na codziennym ubraniu. Przyjrzyj się dobrze każdej sztuce i zadaj sobie pytanie: “Czy nosiłam to w ciągu ostatnich sześciu miesięcy? Jeśli tak, to zatrzymaj te ubranie. Jeśli nie, pozwól mu odejść. Prawdopodobieństwo, że jeszcze kiedykolwiek nałożysz ten ciuch jest znikome!

Inne ubrania, które zdarza się nam ciągle przetrzymywać w szafie, to ubrania, które już nie pasują. Kobiety trzymają się tych dżinsów z liceum w nadziei, że pewnego dnia zmieszczą się w nie ponownie. Jest kilka problemów z tym pozornie nieszkodliwym nawykiem. Po pierwsze, tworzysz bałagan, wypełniając tak potrzebną przestrzeń w szafie i w swoim życiu. Po drugie, tworzysz sobie fałszywą nadzieję. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie, jest zakup ubrań, które na Ciebie pasują i pozbycie się tych, które są za małe.

W przypadku odzieży, która wymaga naprawy, należy albo dostarczyć ją do krawcowej na przeróbki, albo przekazać ją dla jakiejś organizacji charytatywnej. Jeśli brakuje im guziczków  lub mają mały otwór w szwie, nadal kwalifikują się do oddania. Jeśli są bardzo porwane, nadają się tylko do recyklingu.

Co wyrzucić, co zachować?

Teraz, gdy już wiesz, czego się pozbędziesz, nadszedł czas, aby podzielić stos na podkategorie. Jak się pozbyć starych ubrań i co z nimi zrobić? Wiele kobiet oddaje po prostu zużyte ubrania rodzinie i znajomym, ale to nie jedyne opcje.

Co przekazać do recyklingu?

Najprościej jest wyrzucić ubrania, które zostały całkowicie zużyte, mają dziury lub są nie do naprawy – ale polecamy po prostu sortowanie odpadów Jeśli jesteś bardziej ekologiczna, możesz przekształcić je w projekt “upcyclingowy” – przerobić rękawy starego swetra na getry, sukienkę na koszulę i tak dalej.

Poza odzieżą bardzo zużytą, do starych przedmiotów, które powinny być poddawane recyklingowi, a nie oddane komuś innemu należą kostiumy kąpielowe i bielizna. Skarpetki również nie dostaną drugiego życia, więc posortuj je razem z resztą bawełny i umieść w koszu.

Co oddać na cele charytatywne?

Zużycie nie jest jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę w przypadku odzieży w tej kategorii. Jest to również kwestia tego, jak funkcjonalne są przedmioty, zwłaszcza gdy przekazujesz ubrania do ośrodka młodzieżowego lub centrum reagowania kryzysowego. Lekko zużyte, klasyczne podstawy garderoby jak T-shirty czy jeansy, odzież wierzchnia, trampki, buty przeciwdeszczowe i czapki zimowe to świetne propozycje jako prezent dla mniej szczęśliwych ludzi. Wszystko inne, takie jak buty na obcasie i odzież na imprezę, jest lepsze jako prezent dla członków rodziny.

oczys cgarderobe
Oddaj rzeczy na cele charytatywne

Co zrobić, jeśli w kilku koszulach znajduje się maleńka dziurka? Małe rozerwania na szwie mogą być szybko zacerowane, są ludzie, którzy to naprawią. Ale pamiętaj, że bardziej podniszczone ubrania nie są odpowiednim darem!

Co sprzedać lub oddać do sklepu?

Centra pomocy doraźnej i religijne organizacje charytatywne nie mają zbyt wielkiego pożytku dla tego seksownego body, które wysłałaś na emeryturę. Wszystko, co nie jest funkcjonalne, najlepiej oddać kuzynkom – które często mają jakieś cechy wspólne z nami. Możesz też po prostu wystawić je na aukcji w Internecie.

Mamy nadzieję, że pomogłyśmy Ci w zorientowaniu się, jak oczyścić szafę.

 

Comments

Leave a Reply
  1. Uwielbiam regularne porządki w szafie! To działa na mnie jak detoks. Dążę do tego, żeby mieć w szafie tylko te rzeczy, które naprawdę mi się podobają i są dobrej jakości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

modne stylizacje i włosy

Włosy a stylizacje

mody facet

Fantastyczna moda męska — ubrania za niewielkie pieniądze