Kobieta przeglądająca koszule na wieszakach
in

Szafa kapsułowa – jak ją stworzyć?

Nie wszystkie kobiety lubią mieć duży wybór ubrań, które mogą na siebie włożyć. Czasami wolimy sprawdzoną odzież w stonowanych kolorach, które będziemy mogły ze sobą łączyć na rożne sposoby. W końcu piękno tkwi w prostocie i właśnie taką zasadę wyznają wszystkie modowe minimalistki. Coraz częściej decydują się one na stworzenie szafy kapsułowej, która jest dobrym sposobem nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale również czasu.

Szafa kapsułowa to trend w budowaniu garderoby, który cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród kobiet. Zwłaszcza te z nas, które chcą zaoszczędzić miejsce na półkach,

Kobieta w płaszczu i golfie
Szafa kapsułowa ułatwia tworzenie minimalistycznych stylizacji

albo są zmęczone ciągłym dobieraniem pasujących do siebie ubrań powinny być zadowolone ztakiego rozwiązania. Garderoba kapsułowa to idealne rozwiązanie dla nas, jeżeli chcemy ograniczyć swoje ubrania tylko i wyłącznie do rzeczy, które lubimy nosić i neutralnych kolorów, które będą do siebie pasowały. Mniejsza liczba ubrań, które łatwo ze sobą zestawić naprawdę potrafi ułatwić życie. Jak więc stworzyć szafę kapsułową? Już wyjaśniamy!

Minimalizm w naszej szafie – szafa kapsułowa

Szafa kapsułowa składa się z ubrań, które są tak zwanymi basicami. To podstawowa odzież, na bazie której możemy stworzyć wiele ciekawych i pięknych w swojej prostocie stylizacji. Zakłada, że na dany sezon nie powinnyśmy posiadać więcej niż 30 – 40 ubrań. Taka ilość jest zupełnie wystarczająca do stworzenia strojów na co dzień. Z tego względu w naszej szafie powinny się znaleźć tylko i wyłącznie te ubrania, w których czujemy się dobrze. Bo co do zasady, jeżeli już wybierzemy docelową 40, to więcej ubrań na dany sezon nie kupujemy.

Ubrania na wieszakach
Szafa kapsułowa możliwa oszczędność czasu i pieniędzy

Kiedy zbliża się kolejny sezon, to powinnyśmy zacząć planować kapsułę, która idealnie spełni nasze potrzeby na daną porę roku. W ten sposób spędzamy mniej czasu na zakupach, bo dokładnie wiemy, czego szukamy. Warto również stawiać na odzież lepszej jakości, bo ta posłuży nam dłużej. Skład szafy kapsułowej na dany sezon powinien zależeć od wykonywanych na co dzień czynności, naszych upodobań oraz już wspomnianej pory roku.

Powinnyśmy również określić kolorystykę, na bazie której chcemy zbudować naszą kapsułę. Powinnyśmy wytypować 3-4 kolory, które lubimy najbardziej. Następnie uzupełnić szafę o 1-2 kolory neutralne, które będą idealnym uzupełnieniem głównych kolorów. W ten sposób będziemy miały garderobę stworzoną z ubrań, które do siebie pasują. Wyżej opisany cykl powtarza się co trzy miesiące, ale jeżeli przyjęłyśmy zasadę minimalizmu, to za każdym razem będziemy dokupować coraz mniej, bo przecież już wszystko mamy.

Słyszałyście kiedyś o szafie kapsułowej? Podoba się Wam pomysł tworzenia kapsuł na każdą porę roku? A może nie lubicie minimalizmu w stylizacjach? Zapraszamy do wyrażania opinii w komentarzach!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Gigi Hadid z czarnymi ustami

Styl Gigi Hadid – wybieramy najlepsze stylizacje!

sprawdź porażki modowe gwiazd

Porażki modowe ostatnich miesięcy w iście gwiazdorskim wykonaniu!