Kompletny przewodnik po wegańskich ubraniach i modzie

Weganin to ktoś, kto nie je ani nie używa produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, jajka, nabiał, miód i skóra.

Wiele osób decyduje się na weganizm z powodów etycznych. Nie chcą wspierać branż, które wykorzystują zwierzęta do produkcji żywności i odzieży. Inni wybierają weganizm, ponieważ uważają, że jest to lepsze dla ich zdrowia.

Słowo „wegański” zostało po raz pierwszy ukute w 1944 roku przez Donalda Watsona, kiedy wraz z Elsie Shrigley i innymi współzałożycielami Towarzystwa Wegańskiego w Anglii.

Zobacz także: MODA BOHO – POZNAJ JEJ NAJWAŻNIEJSZE WYZNACZNIKI

Ubrania wegańskie wykonane z naturalnych materiałów

Odzież wegańska to rodzaj ekologicznej odzieży wykonanej z naturalnych materiałów, takich jak np. bawełna, konopie i bambus. Jest zwykle wytwarzany bez użycia produktów zwierzęcych.

Odzież wegańska może być wykonana z dowolnej naturalnej tkaniny, takiej jak bawełna, len, jedwab i sztuczny jedwab. Tkaniny te są uzyskiwane z upraw uprawianych bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego lub nawozów, które mogą zawierać produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, takie jak mączka kostna.

Może być noszony przez tych, którzy wyznają weganizm lub chcą ograniczyć spożycie produktów zwierzęcych ze względów środowiskowych lub zdrowotnych.

Wegańskie marki modowe, które oddają się środowisku

Świat się zmienia, a zapotrzebowanie na zrównoważone marki modowe rośnie. Coraz więcej osób poszukuje odzieży ekologicznej, która nie szkodzi środowisku.

Niektóre z tych marek są zaangażowane w etyczną produkcję, uczciwy handel i zrównoważony rozwój. Do tworzenia swoich produktów używają bawełny organicznej, materiałów pochodzących z recyklingu lub naturalnych barwników. . Wiele marek posiada certyfikat Fairtrade (lub podobnych organizacji), aby mieć pewność, że pracownicy otrzymują godziwą płacę za swoją pracę i że ich prawa są chronione. W takim przypadku etykieta niekoniecznie gwarantuje, że produkt jest uczciwy w handlu lub wyprodukowany w sposób zrównoważony, ale może wskazywać, że firma lub marka przestrzega

Wegańskie buty na każdą okazję

Buty wegańskie to świetna propozycja dla tych, którzy chcą mieć pewność, że w żaden sposób nie krzywdzą zwierząt. Buty wegańskie mogą być trochę trudne do znalezienia, ale istnieją wegańskie marki obuwnicze i wegańskie sklepy obuwnicze, które je oferują jak np. nowa marka The New Orchard – Vegan Shoes and Boots. Buty są niezbędne w życiu prawie każdego, dlatego ważne jest, aby znaleźć parę, która dobrze pasuje i jest wygodna. Buty wegańskie oferują wiele korzyści tym, którzy chcą mieć pewność, że nie krzywdzą zwierząt.

Wniosek: korzyści z wegańskiego stylu życia

Korzyści płynące z wegańskiego stylu życia są nieograniczone. Ludzie, którzy prowadzą ten styl życia, mają mniejsze ryzyko zachorowania na choroby serca i raka, mają niższy poziom cholesterolu i mają mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Weganizm to nie tylko to, co jesz lub nosisz. Chodzi o życie wolne od zwierząt, co obejmuje nieużywanie produktów testowanych na zwierzętach oraz unikanie jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych w przemyśle spożywczym i kosmetycznym.

Dieta wegańska to taka, która obejmuje wyłącznie produkty pochodzenia roślinnego, takie jak warzywa, owoce, zboża, fasola, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona. Wegański styl życia oznacza również bycie świadomym wyborów, jakie podejmujesz, ponieważ wiele ubrań zawiera włókna zwierzęce, takie jak wełna czy jedwab.

Redakcja modnenewsy.pl