Męskie kurtki wiosenne

0
25
jak nosić męskie kurtki wiosenne

Z całą pewnością męskie kurtki wiosenne powinny pojawić się w szafie każdego mężczyzny, który chociaż w minimalnym stopniu przejmuje się swoim wyglądem albo po prostu chce posiadać podstawową garderobę dopasowaną do różnych pór roku. Jest to typ przejściowej odzieży wierzchniej. Na ogół sprawdza się on zarówno w trakcie wiosny, jak i podczas wczesnej jesieni lub późnej zimy czy mroźniejszych letnich dni. Często też takie kurtki stanowią dodatkową ochronę przed deszczem i wiatrem. A z czym należałoby je łączyć, by nie tylko czuć się komfortowo, ale jeszcze do tego dobrze wyglądać?

Jak nosić męskie kurtki wiosenne?

Zależy to oczywiście od modelu samej odzieży. Ostatnio dość częstym wyborem panów są dżinsowe katany. Były niezwykle modne i popularne w latach 80. i 90., a teraz znów wróciły do łask. Niewiele się w nich zmieniło. Niektóre modele denimowych kurtek wyglądają tak, jak gdyby zostały wyciągnięte z lat osiemdziesiątych, dlatego czasem nie trzeba ich nawet kupować – wystarczy przegrzebać szafy swoich rodziców czy dziadków, aby znaleźć w nim takie rzeczy, które aktualnie w butikach kosztują kilkaset złotych. Na dżinsowe kurtki warto także polować w lumpeksach. Sklepy z odzieżą używaną zazwyczaj posiadają ich całkiem sporo i to w różnych rozmiarach, a koszt jednej sztuki takiego odzienia wynosi zazwyczaj nie więcej niż pięćdziesiąt złotych.

Odpowiednio dobrana stylizacja

Nawet najmodniejsza dżinsowa katana, kupiona w butiku znanego projektanta, niekoniecznie będzie wyglądać na markową, jeżeli zostanie źle wystylizowana. Sztuką jest umiejętne łączenie ze sobą różnych elementów garderoby. A jak nosić męskie kurtki wiosenne wykonane z dżinsu? Opcji jest tutaj wiele. Panowie lubujący się w klasycznych rozwiązaniach mogą zestawić je z prostymi czarnymi spodniami, też wykonanymi z dżinsu, oraz białymi t-shirtami z nadrukiem i zwykłymi adidasami lub trampkami. Taką stylizację warto jednak czymś przełamać. Odrobiny nonszalancji nadadzą jej ciężkie i masywne buty w typie popularnych Timberlandów – można je dodatkowo lekko rozwiązać, by dodać im subtelnej lekkości. Dżinsowe katany warto też spróbować łączyć z eleganckimi elementami garderoby. W modzie w tym momencie wszystko jest dozwolone.

To, że dżinsowe katany są obecnie najmodniejszymi typami odzieży wierzchniej dla mężczyzn, nie oznacza jednak wcale, że koniecznie trzeba je mieć. Nie każdemu będą one pasować. Nie każdemu też przypadną od razu do gustu. Panowie lubujący się w klasycznej elegancji na pewno bardziej zadowolą się zakupem prostego płaszcza wiosennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here