Marynarka męska
in

Błędy popełniane przy doborze marynarki

Praktycznie każdy mężczyzna zgodzi się z tym, że marynarki to część garderoby, która potrafi idealnie podkreślić męską sylwetkę. Lecz pewne błędy zdarza się nam popełnić podczas doboru marynarki. Jakie? Sprawdź z nami.

Dobrze dobrana marynarka potrafi zadbać o to, żeby męska sylwetka nabrała pożądanego kształtu. Na co w takim razie wypada zwrócić uwagę podczas dobierania marynarki? Ze względu na to, że każdy mężczyzna posiada inny typ sylwetki, to warto poszukać takiej, która idealnie będzie na nas leżała.

Idealne dopasowanie marynarki

Mężczyzna w marynarce
Marynarka powinna być dobrze dopasowana

Marynarka nie powinna być zbyt szeroka w miejscu barków. Niestety dość często możemy spotkać taki widok na ulicach naszych miast. Przeważnie jest to spowodowane tym, że marynarka po prostu jest za duża na swojego właściciela. Najważniejsze jednak jest to, żeby marynarka nie załamywała się na ramionach.

Podobnie jest w przypadku wcięcia w talii – podkreślimy je odpowiednio dobraną marynarką. Dobrze dopasowana marynarka jest w stanie całkowicie odmienić sylwetkę. Z kolei w przypadku za dużych modeli jest całkowicie odwrotnie – nieciekawie prezentują się nie tylko u Panów z nieco większym brzuszkiem.

Jak idealnie dobrać marynarkę?

Mężczyzna w marynarce rozmawiający z kobietą
Niedopasowana marynarka sprawi, że będziemy wyglądali niekorzystnie

Odpowiednia długość marynarki to taka kończąca się wraz z pośladkami, lub najlepiej sięgająca do ich połowy. Zbyt krótkie marynarki to najczęstszy błąd popełniany przez Panów o nieco szerszych biodrach i wąskich barkach. Zdecydowanie warto się wystrzegać jego popełniania, bo nie wpłynie to korzystnie na proporcje naszej sylwetki.

Podczas dobierania marynarki należy zwrócić uwagę na dodatki, które są także jedną z bardziej kluczowych części stylizacji z nią w roli głównej. Dość mocno udziwnionych modeli marynarek warto się wystrzegać. Jeśli natomiast szukamy czegoś na co dzień, to dodatków można pokusić się o postawienie na wspomniane już wcześniej poszetki. Ciekawymi fasonami marynarek mogą być propozycje w kraciaste wzory, czy modele z ciekawymi naszywkami.

A w jaki sposób Wy wybieracie marynarkę? Na co szczególnie zwracacie uwagę? Dajcie nam znać w komentarzach!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Napis love w trendach weselnych

Weselne trendy 2019 – w jakim kolorze zaplanować ślub i wesele?

Ojciec z noworodkiem

Urlop ojcowski – kiedy na niego się wybrać?