Mężczyzna w wizytowym garniturze
in

Jak nosić garnitur – podstawy mody męskiej

Każdy mężczyzna ma w swojej szafie chociaż jeden garnitur. Jest to eleganckie ubranie, które może być nam potrzebne w wielu różnych sytuacjach, z którymi prędzej czy później będziemy mieli do czynienia. Dlatego zdecydowanie warto jest znać kluczowe zasady dotyczące tego jak nosić garnitur. Bowiem ich znajomość zaowocuje w przyszłości naszą nienaganną prezencją.

Warto już na początku zaznaczyć, że skupimy się na garniturze w eleganckim wydaniu. Takim, który wyjmujemy z szafy na ważne okoliczności, kiedy nienaganna prezencja jest wskazana. Na przykład na śluby, bale okolicznościowe, czy inne tego typu wydarzenia o podniosłym charakterze. Bo garnitury męskie nosi się aktualnie na wiele różnych sposobów – sportowy, mniej formalny, czy jako codzienny strój do pracy. I w każdej wariacji tego typu różne odchylenia od zasad są dozwolone. Jednak nie w przypadku wersji wizytowej. Dlatego podpowiadamy jak nosić garnitur, żeby prezentować się tak, jak należy!

Mężczyzna w garniturze bez krawata
Garnitury męskie można nosić na różne sposoby, jeżeli nie są wizytowe

Jak nosić garnitur, żeby się nie ośmieszyć?

Przede wszystkim garnitur jest tego typu odzieżą, która powinna być dopasowana do sylwetki do granic możliwości. Dobry garnitur to taki, który jest dobrze skrojony. I właśnie tej zasady trzeba przestrzegać w pierwszej kolejności. A jak poznać, że dobrze dopasowaliśmy ten elegancki strój?

Przede wszystkim rękawy i nogawki nie mogą być za długie. W przypadku tych pierwszych zasada jest taka, że mają one sięgać do nadgarstka, tak, aby mankiet koszuli spod nich wystawał. Zaś jeśli chodzi o długość spodni, to dużo zależy od ich kroju. Wąskie modele powinny być krótsze, niż te szerokie, których długość ma sięgać do obcasa. W pierwszym przypadku ma z kolei dotykać cholewki naszego buta, ale jednocześnie się na niej nie opierać. 

Mężczyzna w trzyczęściowym garniturze i okularach przeciwsłonecznych
Garnitur wizytowy powinien być dobrze dopasowany

Kolejną zasadą dotyczącą tego, jak nosić garnitur jest to, że musimy odpowiednio dopasować do szerokości krawata, jeżeli to on zdobi naszą szyję. Tutaj reguła jest prosta – jego szerokość powinniśmy dostosować do szerokości klap marynarki. Wówczas możemy być pewni, że efekt będzie zadowalający. Idąc dalej – pasek powinien być dopasowany do koloru butów. W ten sposób stworzymy spójny strój. Musimy również pamiętać, żeby krawat zawsze był ciemniejszy od koszuli.

Warto jest jeszcze wspomnieć o tym, że na typowo formalne okazje skarpety powinny być jednokolorowe. Chociaż nie ukrywamy, że coraz to bardziej odważne wzory robią się modne, to jednak lepiej jest je zarezerwować na mniej wizytowe okazje.

Znaliście już wyżej wymienione zasady dotyczące tego jak nosić garnitur? Stosujecie się do nich? Czekamy na Wasze komentarze!

Comments

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

modny makijaż na sylwestra

Fryzura i makijaż sylwestrowy – największe trendy!

Gigi Hadid z czarnymi ustami

Styl Gigi Hadid – wybieramy najlepsze stylizacje!