Mężczyzna na plaży z widocznymi mięśniami brzucha
in

Jak zrobić widoczne mięśnie brzucha na lato?

Mało który facet nie myślał o poprawieniu swojej sylwetki na lato, a tym bardziej nad wyrzeźbieniem mięśni brzucha. To zdecydowanie przyciąga wzrok kobiet, bo tak zwany kaloryfer jest równoznaczny z dobrą formą. A o tą warto dbać dla samego siebie!

Jeżeli pragniesz poprawić swój wygląd i czuć się bardziej atrakcyjnym, najlepiej rozpocząć walkę z brzuszkiem już dzisiaj. Bardzo możliwe, że wielu mężczyznom uda się jeszcze wyrobić widoczne mięśnie brzucha jeszcze przed nadejściem wakacji. Ale jak to zrobić?

Idealne mięśnie brzucha

Mężczyzna ćwiczący mięśnie brzucha
Odpowiednie ćwiczenia pomogą wymodelować brzuch

Na samym wstępie warto zapomnieć o micie głoszącym skuteczność brzuszków, które na dobrą sprawę nie wpływają na wzmocnienie mięśni brzucha. Tym bardziej nie wpłyną więc na ich uwydatnienie poprzez spalanie tkanki tłuszczowej. Pozytywny wpływ na uwidocznienie mięśni brzucha ma odchudzanie i odpowiednio dobrana dieta.

Obecnie panuje założenie, iż organizm dorosłego mężczyzny powinien składać się z 15-20%  tłuszczu. Natomiast w przypadku kobiet liczba ta wynosi 20-25 %. Jednak należy zaznaczyć, że mięśnie brzucha stają się widoczne u Panów kiedy tkanka tłuszczowa spada poniżej 15%, a u kobiet poniżej 18%. Dodatkowo warto pamiętać, iż gubienie zbędnych kilogramów nie musi być połączone z ze spalaniem tłuszczu, ale to z pewnością będzie dobry pomysł. Ale przy źle prowadzonym procesie odchudzania, zamiast tkanki tłuszczowej możemy stracić mięśnie. A tego przecież zdecydowanie chcielibyśmy uniknąć.

Jakie produkty jeść, aby odsłonić mięśnie brzucha?

Ryba z warzywami
Dobrze zbilansowana dieta jest ważna w przypadku modelowania mięśni

Deficyt kaloryczny to absolutna podstawa, aby rozpocząć walczyć z tłuszczem. W prosty sposób oznacza to, że musimy spalać więcej kalorii, niż przyjmujemy w pożywieniu. To pierwszy krok do tego, żebyśmy latem mogli się cieszyć idealnie wyrzeźbionym brzuchem.

Planując dietę nie możemy jednak pod żadnym pozorem zapomnieć o tym, żeby dostarczać dla naszego organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Dobrze jest natomiast unikać tak zwanych pustych kalorii, czyli produktów, które nie niosą ze sobą żadnych wartości odżywczych. W wyrzeźbieniu brzucha z pewnością przydatne będzie żywność bogata w zdrowe tłuszcze – zapewniają one uczucie sytości na znacznie dłużej, czym jednocześnie zmniejszają nasz apetyt.

Planujecie popracować nad swoją sylwetką przed wakacjami? Dajcie nam znać w komentarzach!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Ochrona środowiska

Filozofia Zero Waste – o co w tym chodzi?

Ojciec opiekujący się niemowlakiem

Jak młody tata może wspomóc kobietę w opiece nad niemowlakiem?