Mężczyzna z włosami i brodą
in

Męskie sposoby na przetłuszczające się włosy

Dla wielu mężczyzn wydaje się, że jedynym sposobem na przetłuszczające się włosy być dobry szampon. Lecz prawda wygląda zupełnie inaczej. To, jakich kosmetyków używasz może mieć istotny wpływ na kondycję Twoich włosów. Zobacz jak każdego dnia dbać o kondycję swoich włosów.

Istotne jest to, aby w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, gdzie może znajdować się problem. Przetłuszczanie włosów u panów może wynikać z tego, że dochodzi do nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Taka sytuacja może mieć podłoże hormonalne, bądź nawet genetyczne. Wypada zaznaczyć, że z takim problemem częściej spotykają się mężczyźni, a nie kobiety.

Jak radzić sobie z przetłuszczającymi się włosami

Mężczyzna w czapce zimowej
Po wejściu do pomieszczenie warto pamiętać o zdejmowaniu czapki

W pierwszej kolejności, ważne jest to, aby starać się unikać przegrzewania skóry głowy. Właśnie to może dość mocno wpłynąć na pogłębienie się problemu. Tym bardziej zimą należy zwracać na to uwagę, mając na głowie ciepłą czapkę. Podczas zakupów, po wejściu do sklepu najlepiej ściągnąć ją z głowy. Dzięki temu unikniesz podniesienia temperatury na głowie,a dodatkowo się nie przeziębisz.

Podczas mycia głowy staraj się dokładnie spłukiwać cały szampon, przy okazji staraj się do tego używać nieco chłodniejszej wody. Letnia w tym przypadku w zupełności może wystarczyć. Po kąpieli daj chwilę skórze na głowie i włosom odpocząć, nie wykorzystuj do suszenia suszarki, która dość szybko wpływa na wysuszanie skóry.

Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji mają znaczenie

Szampony i odżywki do włosów
To, jakich szamponów używamy ma wpływ na przetłuszczanie się włosów

Jeżeli chcesz zadbać o swoją fryzurę, to śmiało sięgnij po odżywki czy nawet maski nawilżające. Stosując je z pewnością już za pierwszym razem poczujesz różnicę i chętnie będziesz po nie sięgać w przyszłości. Bo jednak regularne stosowanie tego typu kosmetyków z pewnością wyjdzie Ci na plus. Zawsze będziesz czuł się świeżo i wyglądał stylowo.

Stosując kosmetyki odpowiednie do rodzaju włosów i skóry możemy zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Jeśli takie kroki nie przyniosą rezultatu, a Twoje włosy po kilku godzinach od umycia ulegają przetłuszczeniu – wtedy najlepiej skontaktuj się z dermatologiem. Pamiętajmy, że nie możemy lekceważyć tego problemu. Gdyż lekceważenie przetłuszczania się włosów może doprowadzić do ich wypadania, a w konsekwencji całkowitego wyłysienia.

A jak Wy radzicie sobie z przetłuszczającymi się włosami? Co Waszym zdaniem może się okazać skuteczne w walce z tym problemem? Zachęcamy do komentowania!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Mężczyzna w markowych ubraniach

Najmodniejsze markowe ubrania męskie w 2019

Dziecko z kolorowymi rączkami

Najlepsze zabawy kreatywne dla przedszkolaków!