Monochromatyczna stylizacja
in

Monochromatyczne kombinacje w modzie męskiej

W modzie męskiej kolor jest jednym z głównych narzędzi do tworzenia ciekawych strojów. Włączenie dobrych kombinacji kolorów do stroju jest często znakiem dobrego wyczucia stylu i umiejętności stylizowania.

Tworzenie monochromatycznych strojów może zapewnić ci zrozumienie innych aspektów dobrego stylu. Wybór jednego koloru sprawi, że zrozumiesz stosowanie wzorów, dodatków i innych subtelnych szczegółów, które wielu mężczyzn rzadko włącza do swojego stroju.

„Monochromatyczny” nie znaczy czarno-biały

Mężczyzna ubrany na czarno
Monochromatyczne stylizacje nie zawsze są czarno-białe

Jeśli stosujesz ten sam odcień jednego koloru w całym stroju, to ryzykujesz, że będziesz wyglądać po prostu nudno. Dlatego warto zamiast tego użyć różnych odcieni tego samego koloru (np. dobierz ciemne szarości, gdy w stroju dominuje czarny). Choć monochromatyczny nie znaczy “czarno-biały”, to jednak połączenie czerni, szarości i bieli w tym samym stroju może być doskonałym sposobem na zachowanie monochromatyczności przy jednoczesnym zachowaniu ładnej równowagi kolorów. Możesz również zastosować tę samą zasadę do innych kolorów, dobierając barwy dopełniające i uzyskać świetne rezultaty.

Monochromatyczne kombinacje – asymetria i kształty

Strój utrzymany w odcieniach niebieskiego
Jednokolorowy strój może być bardzo interesujący

Kiedy masz do czynienia z jednym kolorem w stroju, trzeba spróbować przyciągnąć uwagę ludzi, którzy będą traktować Cię jako plamę koloru. Jeśli nie możesz zyskać uwagi przy pomocy kontrastowych kolorów, to jest na to inny sposób. Często odbywa się to za pomocą asymetrycznych elementów lub kroju, który przyciąga uwagę do pionowych czy poziomych linii, prowadzących wzrok innych.

Awangardowi projektanci, którzy zazwyczaj pracują z dużą ilością czerni, bieli i szarości, często korzystają z ciekawych asymetrycznych wzorów i elementów, które podkreślają męską sylwetkę. Dzięki wzorom i liniom stworzonym w wyniku odpowiedniego drapowania materiału, nawet jednokolorowy strój może być bardzo interesujący. Polegając na jednokolorowym stroju, zwracasz szczególną uwagę na kontury, dopiero potem możesz zaprezentować szczegóły. Czarne stroje ubarwi asymetryczny krój lub ciekawe detale (zamki błyskawiczne, nietypowa tekstura, hafty).

Warstwy i tekstury

Noszenie warstw jest szczególnie ważne w strojach monochromatycznych, ponieważ polegasz na kolorze, aby przyciągnąć uwagę. Pod rozpiętą marynarkę możesz wsunąć na przykład czarny T-shirt, ale w innym, mniej błyszczącym odcieniu. Takie łączenie tekstur może nadać Ci bardzo eleganckiego wyglądu. Jeśli chcesz zyskać klasyczny, bardziej profesjonalny wizerunek, to lepiej jest trzymać się z dala od awangardowych wzorów. Zamiast tego wybierz tradycyjne elementy, takie jak sportowe marynarki, kardigany i kamizelki i po prostu łącz je z nietypowymi teksturami.

Szczegóły i akcesoria

Strój ze wzorzystą koszulą
Odrobina kontrastu to świetny sposób na monochromatyczne kombinacje

Noszenie akcesoriów lub dodanie odrobiny kontrastującego koloru może naprawdę pomóc Ci stworzyć wyjątkowy monochromatyczny strój. Czerwony jest świetnym kolorem, który możesz dodać do czerni, bo jest przyciąga wzrok. Złota i srebrna biżuteria lub inne elementy w takich kolorach mogą być również świetne, aby przyciągnąć uwagę ludzi. Ale uważaj – męska biżuteria powinna być raczej subtelna.

Kiedy budujesz czarny lub monochromatyczny strój, dobrym pomysłem jest przemyślenie, czy chcesz nosić warstwy, plamę koloru czy asymetryczny krój – wszystko to zdecyduje, jak inni będą cię postrzegać. Czy często nosisz dużo czerni? Opowiedz nam w komentarzach i podziel się własnymi wskazówkami!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Kobieta w pracy, która jest zestresowana

Jak radzić sobie ze stresem, gdy się pracuje?

Gadżety dla mam z dziecmi

Ciekawe gadżety dla mamy i dziecka!