muszka i poszetka styl 2019
in

Muszka i poszetka – kiedy po nie sięgać?

Przeważnie takie części garderoby kojarzą się nam wyłącznie z eleganckimi spotkaniami, czy okazjami wymagającymi od mężczyzny nienagannego wyglądu. Lecz niewielu Panów zdaje sobie sprawę z tego, że można po nie sięgnąć w codziennych stylizacjach. Podpowiadamy jak to zrobić!

U wielu Panów zarówno muszka, jak i poszetka stanowią podstawę garderoby na formalne wyjścia. Jednak świetnie potrafią się one sprawdzić również w codziennych stylizacjach. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych sposobów na wykorzystanie tych dwóch rzeczy w pełnych stylu męskich zestawach.

Materiał i kolor w jakim powinna być muszka i poszetka

muszka na wieczór
Zarówno kolor jak i wzory muszki i poszetki powinny iść ze sobą w duecie

Coraz częściej jesteśmy w stanie zauważyć, jak elegancki styl łączy się z casualowym, tworząc tym samym ciekawy look. Wypada pamiętać o tym, że muszka i poszetka powinny zawsze iść ze sobą w duecie. Oczywiście istnieje możliwość wykorzystania ich w codziennych stylizacjach. Wówczas to właśnie one są w stanie zadecydować o tym, czy stylizacja prezentuje się na pełnym luzie, czy wręcz odwrotne.

Podczas wybierania muszki i poszetki niezwykle istotny jest kolor i materiał. Są to dwa kluczowe czynniki wpływające na to, w jakim tonie męski look jest utrzymany. Stawiając na czerń lub granat w połączeniu z materiałami takimi jak satyna czy jedwab, możemy uzyskać jednoznacznie elegancki look.

Natomiast w przypadku stylizacji bardziej casualowych, dobrą propozycją bez wątpienia mogą się okazać modele wełniane z ciekawymi wzorami. Wypada zaznaczyć, że w przypadku czerni czy granatu, muszka zostaje przez nas dobrana do białej koszuli. Zaś w przypadku stylizacji na co dzień dysponujemy większą swobodą wyboru.

Poszetka dobrana pod garnitur

modnyw ywglad
Ciekawe połączenia z pewnością idealnie sprawdzą się w casualowych stylizacjach

Wcześniej poszetki były dobierane przez Panów w taki sposób, że z muszką miały tworzyć spójny komplet. Obecnie odchodzi się od tego. Taki dobór jest spotykany jedynie w wysoce formalnych stylizacjach. Za to w codziennym wydaniu świetnie wyglądają nieoczywiste połączenia. Ich bazą przeważnie staje się barwa dwóch elementów muszki i poszetki. Jeżeli postawiliśmy na wzory wypada zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

  • aby wzory z muszki i poszetki nie były łączone z takim samym wzorem;
  • drobny wzór widniejący na muszce łączmy z dużym widniejącym w reszcie stylizacji;
  • wzory zawsze powinny pochodzić z dwóch różnych kategorii;

A jakie jest Wasze zdanie odnośnie muszki i poszetki? Czy często po nie sięgacie? A może wolicie klasykę, czyli krawat? Dajcie nam znać w komentarzu!

Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

sprawdź jak zaplanować dzień

Jak zaplanować dzień, żeby zrealizować swoje cele?

czego szukac i jakie beda Zawody przyszłości

Zawody przyszłości – w jakim kierunku warto się rozwijać?