Mężczyzna z poszetka
in

Poszetka – do czego służy dla mężczyzny?

Wielu mężczyzn nie mających na co dzień do czynienia z poszetką, nie zna jej głównego przeznaczenia. Istnieje dużo przekonań, które mówią o zastosowaniu poszetki. Lecz wypada rozwiać wszystkie wątpliwości odnośnie jej zastosowania.

Bez wątpienia, w pierwszej kolejności należy zacząć od samego początku. Czyli jak prawidłowo powinno się ją nosić i gdzie jest jej miejsce?

Poszetka – rozwiewamy mity!

Mężczyzna z poszetką
Poszetkę można spotkać w różnych wydaniach

Mimo, że istnieje wiele błędnych nazw poszetki – takich jak butonierka czy brustasza, to warto zaznaczyć, że są to określenia na jedwabną, ozdobną chusteczkę będącą jednym z najbardziej eleganckich męskich akcesoriów. Lecz jej prawidłową i jedyną nazwą jest poszetka. Wypada zaznaczyć, że dwie poprzednie nazwy także występują. Mimo tego, że są do siebie dość podobne, to nie powinny się mylić.

Gdyż to właśnie poszetka noszona jest w brustaszy, natomiast w butonierkę wpinane są przeważnie żywe kwiaty. Tak więc brustasza oznacza kieszeń znajdującą się na lewej piersi w męskiej marynarce. Zaś butonierka to niewielki otwór w klapie marynarki czy nawet płaszczu. W tak właśnie prosty sposób można rozróżnić własnie wszystkie te trzy pojęcia.

Czym jest poszetka i jak się z nią obchodzić?

Mówiąc prosto jest to niewielka chustka, którą można spotkać w różnym wydaniu – od prostych, jednolitych kolorów, po fantazyjne wzory. Przyjęło się, że sposobem, który jest najbardziej ceniony przy składaniu poszetki jest taki, że z brustaszy wystaje niewielka część materiału. Wypada zaznaczyć, że wielu Panów uważa, że poszetka pasuje wyłącznie do eleganckich marynarek na specjalne okazje. Otóż nie, śmiało można po nią sięgać również do sportowych czy tweedowych marynarek. Dzięki temu nawet sportowa marynarka może zyskać delikatny elegancki wydźwięk.

Jaką rolę pełni poszetka?

Jedwabna chusteczka to elegancki dodatek do stylizacji

Jest to jeden z głównych problemów, z którymi wielu się boryka. Dlatego rozwiewamy wszystkie wątpliwości. Poszetka to wyłącznie ozdobny dodatek, który świadczy o tym, że jej posiadacz dość dobrze się orientuje w temacie elegancji. Z tego też powodu mity w postaci tego, że poszetka służy do czyszczenia butów, czy stosowania jako serwetki podczas kolacji należy rozwiać.

Dodatkowo dość często popełnianym błędem jest traktowanie poszetki na równi z takimi dodatkami jak mucha czy krawat. Nie jest ona ich zamiennikiem, ale powinna zawsze im towarzyszyć. Stawiając na połączenie krawat-poszetka należy również pamiętać, że powinny być one wykonane z różnych materiałów i dobrane wyłącznie pod kątem kolorystycznym. Wówczas będziemy mieć pewność, że takie połączenie zaprezentuje się naprawdę dobrze.

Czy wy w swoich marynarkach posiadacie poszetkę? A może po przeczytaniu artykułu macie zamiar po nią sięgnąć? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Pastalaya na szybki obiad

Pastalaya — nasza propozycja na leniwy obiad

Kobieta w ciąży

Rozstępy po ciąży – jak się ich pozbyć?