męski styl na poziomie
in

Przestarzałe zasady ubioru w modzie męskiej

Zwykło się mówić, że moda ciągle się zmienia. I rzeczywiście dużo jest prawdy w tym stwierdzeniu. Trendy się starzeją, a na ich miejsce wkraczają nowe, niosące powiew świeżości. Podobnie jest z pozornie uniwersalnymi zasadami ubioru. One też mają swój termin przydatności!

niesnaski w modzie męskiej
Nie zawsze musimy dobierać kolorystycznie skarpety do spodni

Niedawno pisaliśmy o tym, jak nosić garnitur (zob. Jak nosić garnitur – podstawy mody męskiej). Okazuje się jednak, że spośród wszystkich wymienionych tam zasad niektóre można już uznać za przestarzałe. Nie oznacza to, że już nie należy ich przestrzegać – wciąż możemy to robić, jednak pewne modyfikacje też są dozwolone. Przestarzałe zasady ubioru w modzie męskiej nie dotyczą jednak tylko garnituru. Jeżeli jesteście ciekawi, jakie jeszcze ubiorowe zasady można już wysłać do lamusa, to zapraszamy do czytania dalej!

Zasady ubioru w modzie męskiej, które są już nieaktualne

Przede wszystkim można stwierdzić, że mężczyźni zyskali trochę więcej swobody, bo zdecydowanie więcej im wolno. Chociaż moda męska wciąż pozostaje mniej skomplikowana niż gałąź skierowana do kobiet, to świat męskiej elegancji niewątpliwie uległ przemianie. Co się zmieniło? Przede wszystkim dotychczas uważało się, że brąż nie nadaje się do miasta. Był on kojarzony ze wsią i tylko na pozamiejskie wypady można było sięgnąć po ten kolor. Aktualnie brąz zdecydowanie rozkwita, bowiem możemy go widywać naprawdę często na ulicach wielkich miast. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań ku temu, żeby w stylizacjach typu smart casual pozwolić sobie na opisywany kolor, jeżeli tylko mamy na to ochotę.

męska szafa pełna stylu
W modzie męskiej są dopuszczane coraz odważniejsze połączanie kolorystyczne

Kolejną nieaktualną zasadą w modzie męskiej, która dotyczy również noszenia garnituru jest dobór skarpet pod kolor spodni. Oczywiście wciąż możemy ją stosować, zwłaszcza w sytuacjach bardzo formalnych. Jednak ciekawą dla niej alternatywą jest dobór koloru skarpet do krawata, lub poszetki. Wówczas nas strój również będzie spójny, ale zdecydowanie bardziej ciekawy. Inną opcją jest dopuszczenie do sytuacji, w której to skarpety będą grały pierwsze skrzypce. Obie szkoły są równie dobrym rozwiązaniem, a klasyka wciąż pozostaje najbezpieczniejszą opcją.

Warto również wspomnieć o doborze butów do paska. Dotychczas funkcjonowała zasada, że te dwa elementy muszą do siebie idealnie pasować kolorystycznie. Aktualnie jednak wcale nie jest już aktualna. Zwłaszcza w stylizacjach mniej formalnych możemy sobie pozwolić na połączenie na przykład karmelowych butów i paska o kolorze gorzkiej czekolady, o ile oczywiście elementy te komponują się z resztą stroju.

A Wy znacie jakieś modowe zasady, które się już zestarzały? Jesteście fanami klasyki, czy idziecie z duchem nowoczesności? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

sprawdź porażki modowe gwiazd

Porażki modowe ostatnich miesięcy w iście gwiazdorskim wykonaniu!

Zakupy w hurtowni odzieży

Kupuj odzież taniej – hurtownia odzieży damskiej