mody facet
in

Fantastyczna moda męska — ubrania za niewielkie pieniądze

Każdy mężczyzna może wyglądać fantastycznie, jeśli zainwestuje tysiące złotych w dopasowany do niego garnitur i w osobistą stylistkę. Ale czy mężczyzna o skromnych dochodach, student, pracownik na etacie, może nadal wyglądać stylowo?

Prosta odpowiedź brzmi: tak. Stylowy wygląd nie jest zarezerwowane dla multimilionerów. Nie musisz kupować garniturów od najlepszych projektantów, aby dobrze wyglądać.

Zabierz ubrania do krawcowej

Zacznijmy od podstaw. Przystępna cenowo odzież, prawie z definicji, nie będzie dostosowana do twojego ciała. Rzeczy produkowane masowo są dostosowane do ogólnego ciała przeciętnego klienta — a mało kto tak naprawdę ma takie wymiary. Jeśli jak większość Polaków ubierasz się w masowo produkowane ubrania, dopasowanie nie będzie idealne.

Podstaw w szafie
Dobrze skrojony garnitur to podstawa, faceta pełnego stylu

Zatem, aby wyglądać stylowo, musisz o tym pamiętać i zaplanować dopasowanie garniturów i eleganckiej odzieży do swojego ciała. Kupuj tylko te ubrania, które można dopasować do twojej budowy (lub które szczęśliwie tak dobrze pasują, że nie wymagają przeróbek). Mężczyzna w za dużej marynarce wygląda na przytłoczonego, w za małej — na grubszego niż jest.

Kilka drobnych poprawek krawcowej może być poważnym ulepszeniem dla twojej szafy. Jeśli kupisz ubrania, które możesz dobrze przystosować do twojej budowy, będziesz wyglądać znacznie lepiej niż w droższych ubraniach, które pozostawiłeś bez zmian.

Zbuduj swój własny wygląd.

Jednym z powodów, dla których drogie sklepy z garniturami i odzieżą męską pobierają opłaty za to, co robią, jest to, że nie sprzedają „po prostu” odzieży. Sprzedają „wygląd”, który projektant stworzył dla konsumentów. Podobnie, osobiści styliści przygotowują wygląd na konkretne okazje.

szafa po kawałku
Budowanie swojego stylu kawałek po kawałku to podstawa

Oznacza to, że najlepsze sklepy mają wszystko zaplanowane — nie tylko to, jakie garnitury będą oferować, ale także to, jakie koszule będą razem z nimi prezentować, jakie kolory krawatów i wzory będą podkreślać w tym sezonie, i tak dalej.

Osobista szafa budowana kawałek po kawałku na podstawie promocji i sklepów typu second-handy nie będzie miała takiego zunifikowanego stylu. Jeśli nie korzystasz z kosztownych stylistów i sklepów, nie stworzysz jednolitego wyglądu, który będzie gotowy do wyjścia o każdej porze.

I nie ma w tym nic złego. Większość naprawdę stylowych mężczyzn na świecie łączy swój wygląd z różnych elementów. W ten sposób można uzyskać niepowtarzalny wygląd. Ale musisz zrozumieć od razu, że musisz przygotować się właśnie na łączenie — nie na jeden spójny wygląd. Wszechstronność jest najbardziej cenioną cechą, jaką może posiadać odzież. Mężczyznom trudno to rozumieć, ale to, z iloma ciuchami można nosić garnitur czy koszulę, tym cenniejszy jest to element odzieży.

Gdzie kupować tanie ubrania męskie?

Zatem, jeśli chcesz stworzyć własne stylizacje na każdą okazję, możesz przejrzeć różne sklepy — i nie zrujnować się na markową odzież.

Second-handy

W sklepach z odzieżą używaną można znaleźć kilka niesamowitych okazji. Większość z nich ma bardzo przystępne ceny, często określone tylko na podstawie wagi — więc na przykład garnitur wełniany dla mężczyzn bez widocznych uszkodzeń może być automatycznie wyceniony na 150 złotych, niezależnie od tego, czy pierwotnie kosztował 300, czy 1000 złotych!

ubrania męskie za grosze
Zawsze można podkreślić swój styl za grosze

Oczywiście, szansa na znalezienie prawdziwej okazji w szmateksie jest stosunkowo niska, dlatego trzeba mieć rozsądne oczekiwania. Bądź gotowy, aby odwiedzać takie sklepy często, a czasem nie kupić nic. Pamiętaj, trzeba znaleźć coś, co jest zarówno przydatne do twojej szafy jak i w twoim rozmiarze, lub przynajmniej na tyle dopasowane, że można je później przerobić.

Duże sieciówki

Ogólnie rzecz biorąc, nie chcesz budować swojej szafy korzystając z ubrań oferowanych w wielkich hipermarketach. Podczas gdy ich ceny są świetne, jakość wydaje się straszna. Ubrania po prostu nie wytrzymują tak długo. Mogą również wyglądać trochę tanio — i, ponieważ każdy sklep ma swoją własną markę z jednolitym stylem, może dojść do sytuacji, w której wszyscy na spotkaniu noszą identyczne koszule z tego samego supermarketu.

Można jednak w pewnych wypadkach skorzystać z bardzo niskich cen, jakie oferują duże sklepy: skarpety i bielizna to oczywiste kwestie, ponieważ mało kto zwraca na nie uwagę, i wymagają regularnej wymiany, bez względu na to, jak wysokiej jakości są one. Zawsze można też tam znaleźć koszulkę lub bluzę, która może dobrze współgrać z twoim osobistym stylem.

Comments

Leave a Reply
  1. Najczęściej ubieram się w sieciówkach i wcale nie żałuję. Ubrania nie muszą kosztować wiele, ważne by miały coś w sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

oczyść szafę

Jak oczyścić swoją szafę

idealny look na święta

Idealny look na Święta!