Modowe trendy biżuteryjne w 2021 roku

0
121
Modowe trendy biżuteryjne

Biżuteria to element, który gości w garderobie każdej kobiety. W szkatułkach na dodatki znajdziemy zarówno ulubione naszyjniki i bransoletki noszone na co dzień, jak i te przeznaczone na wyjątkowe okazje. Jakie trendy biżuteryjne obowiązują w nowym sezonie? Co warto warto dodać do swoich stylizacji? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym rozwiązaniom i zastanówmy, co zrobić, jeśli żadna z propozycji nie trafia w nasz gust.

Masywna i ciężka biżuteria

Długie i ciężkie, noszone pojedynczo kolczyki, masywne bransoletki czy wisiory to jeden z wielu top nowego sezonu. Modne będą przede wszystkim dodatki w formie pozaginanych brył geometrycznych.

Tego typu biżuteria najlepiej sprawdzi się przy minimalistycznych, prostych stylizacjach – nada ona im ona oryginalnego charakteru.

Grube łańcuchy

Od kilku sezonów z mody nie wychodzą grube łańcuchy XXL. I w tym roku będą one gościć w kobiecych garderobach. Taka biżuteria przyjmie zarówno formę minimalistycznych naszyjników i bransoletek ściśle przylegających do ciała, jak i zdobionych drobnymi kryształkami czy koralikami kolczyków. Otrzymamy je także w różnorodnych kształtach – łańcuchy mogą być proste, klasyczne lub mieć powyginane, nietypowe formy.

Wielobarwna biżuteria wakacyjna

Brak zabaw i ponura wizja nadchodzących dni związanych z pandemią sprawiła, że w dodatkach biżuteryjnych zawitały wielobarwne kompozycje. Kolorowe wisiorki i bransoletki czy naszyjniki w stylu surferskim to tylko kilka z wyjątkowych propozycji na ten sezon.

biżuteria

Morskie motywy

Do łask na dobre wróciły perły. Ich obecność w dodatkach biżuteryjnych możemy obserwować od poprzedniego sezonu i na razie nic nie wskazuje, żeby miały zniknąć z kobiecych szkatułek na biżuterię. W 2021 roku przyjmą one zarówno formę nausznic, niesymetrycznych kolczyków, jak i bogatych, kaskadowych naszyjników czy minimalistycznych bransoletek. Nie będą to jedynie gładko oszlifowane, małe okazy, ale również nierównomierne i o większych rozmiarach czy różnorodnych kształtach.

Biżuteria z perłami w obecnym sezonie będzie wyjątkowym dodatkiem do wieczorowych kreacji oraz codziennych stylizacji, nawet tych o sportowym charakterze.

Kryształowy połysk

Kolejnym typem biżuterii, który był popularny parędziesiąt lat temu i wraca do łask, są dodatki ozdobione kryształkami. Przyozdobione nimi znajdziemy zarówno kolczyki i nausznice, jak i zawieszki, bransoletki oraz pierścionki. Do mody wrócą również charmsy, których mnogość kształtów i kolorów pozwoli nam na stworzenie własnego, unikatowego stylu.

Mieniąca się biżuteria z malutkimi kryształkami to nie tylko dobry wybór na spotkania rodzinne, ale także sposób na zabłyśnięcie w codziennych kontaktach online.

Kilka pierścionków

W poprzednim sezonie modne było ubieranie kaskadowe naszyjników. Obecnie również popularna jest warstwowość biżuterii, jednak tym razem będziemy nosić na raz kilka pierścionków.

Ważne jest, aby zakładając biżuterię kaskadowo, z uwagą dobierać style dodatków – zbyt wiele odmian i za duża ilość pierścionków może dać wrażenie przytłoczenia.

trendy biżuteryjne

Twórz własne trendy

Nie przypadły Wam do gustu obecne trendy? A może zainspirowały do stworzenia własnych, oryginalnych dodatków biżuteryjnych? Pamiętajmy, że nie każdemu muszą podobać się wybrane top biżuterii i mogą one być jedynie punktem wyjścia do znalezienia indywidualnego stylu.

Co będzie nam potrzebne do stworzenia własnych, oryginalnych dodatków? W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, oraz wybranej metody, potrzebne nam będą m.in. półfabrykaty, koraliki do biżuterii i szczypce typu bocian.

Do półproduktów zaliczamy takie elementy, jak karabińczyki (szczególnie potrzebne przy tworzeniu naszyjników i bransoletek), łańcuszki, szpilki jubilerskie (np. do tworzenia kolczyków), ogniwka oraz różnego rodzaju zawieszki.

Szukając koralików do bransoletek, naszyjników lub kolczyków, warto kierować się swoimi upodobaniami oraz efektem, jaki chcemy osiągnąć. Do wyboru mamy ich kilka odmian:

  • plastikowe (idealne zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych),
  • drewniane (kiedy nasze stylizacje utrzymane są w stylu boho oraz gdy stawiamy na naturalny wygląd),
  • szklane (np. koraliki TOHO sprawdzą się przy tworzeniu biżuterii efektowną metodą beadingu),
  • wykonane z kamieni naturalnych (do broszek, pierścionków i wisiorków dobrze jest wykorzystać kaboszony, czyli oszlifowane kamienie, o różnorodnych kształtach).

Jeśli poszukujecie oryginalnych pomysłów na własną biżuterię, warto rozejrzeć się wokół siebie lub zajrzeć do Internetu. Blog Korallo jest jednym z miejsc, w którym znajdziemy inspiracje, porady i wskazówki dotyczące projektowania dodatków biżuteryjnych.

Pamiętajmy, że tworzenie własnej biżuterii nie musi być skomplikowane, a projektując ciekawe oryginalne dodatki, przy okazji możemy wytyczyć nowy kierunek mody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here