makijaż dla każdej kobiety
in

Jak dobrać makijaż do ubrania?

Umiejętność łączenia kolorów jest bardzo przydatną umiejętnością, zwłaszcza dla kobiet. Nie tylko z tego względu, w swoim ubiorze używamy większej ilości kolorów niż mężczyźni, ale również dlatego, że często wykonujemy również makijaż. Cały nasz wizerunek powinien być spójny, bo ubierając się całe np. na różowo, a makijaż wykonując zielony. Swoim wyglądem przypominałybyśmy wówczas klauna, a nie jest to przez nas pożądane.

makijaż idealny do stylizacji
Umiejętność łączenia kolorów jest niezwykle istotna

To, jakie kolory się ze sobą łączą ma duże znaczenie i często jest zasadą, której lepiej przestrzegać, niż ją łamać. Chociaż makijaż i moda to zabawa, to jednak nie warto pozwalać sobie na zbyt wiele swobody, bo zamiast prezentować się korzystnie i ładnie, możemy wyglądać po prostu śmiesznie i niezbyt ciekawie. Dobrym wyjściem z sytuacji, w której nie wiemy, jak dopasować makijaż do naszej stylizacji, jest wybieranie neutralnych odcieni, takich jak beże i brązy.

Jakie kolory się ze sobą dobrze łączą?

Połączeniem, które na pewno będzie do siebie pasowało jest makijaż i ubiór w tym samym kolorze. Jeżeli mamy na przykład fioletową sukienkę, to fioletowy cień na oczach, czy taki odcień pomadki będzie dobrze pasował do całego looku. Jeżeli takie połączenia uważamy za nudne, to warto wówczas zacząć się posługiwać kołem barw, które ułatwi nam dobieranie zestawień kolorystycznych.

Warto postawić na początku pytanie o to, jak należy się posługiwać owym kołem barw. Ogólna zasada jest taka, że dobrze pasują do siebie kolory, które są po przeciwnych stronach kołach. I tak dla przykładu, fiolet idealnie się łączy z zielonym. Jeżeli więc mamy oczy koloru zielonego, to wówczas możemy podkreślić je ubierając fioletowy sweter, lub wycieniować naszą powiekę w odcieniach fioletu. Albo ewentualnie zrobić obie te rzeczy jednocześnie.
Połączenia kolorystyczne, których należy unikać to barwy, które na kole znajdują się obok siebie. I tak na przykład nie powinniśmy łączyć czerwieni z pomarańczem, bo nie będzie się to prezentowało zbyt korzystnie. Podobnie połączenie żółtego z zielonym może się okazać zupełnym niewypałem, co warto wiedzieć chociażby z tego względu, że odcienie żółtego są modne w tym sezonie.

modny makijaż
Posługiwanie się kołem barw jest niezwykle przydatną umiejętnością


Dobrze się ze sobą łączą również barwy kontrastujące. Np. doskonałą opcją na ożywienie smutnej czerni będzie kolor czerwony. Możemy całe ubrać się na czarno i wystarczy tylko pomalować usta na kolor czerwony, a będzie się to prezentowało bardzo ciekawie i na pewno nie będzie nudne.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

kolory zimą

Najmodniejsze kolory na sezon zima 18/19!

uczesanie do stylizacji

Jak dobrać uczesanie do stylizacji?