uczesanie do stylizacji
in

Jak dobrać uczesanie do stylizacji?

Wybór upięcia, które dodatkowo podkreśli charakter naszej stylizacji i będzie z nim tworzyło spójną całość wcale nie jest prostym zadaniem. Przeglądając zdjęcia zamieszczane w internecie możemy znaleźć całą masę różnych upięć, ale nawet pomimo tego, że jedno z nich skradnie nasze serce, nie zawsze będzie to najlepszy wybór.

idealna fryzura
Kręcone włosy idealne do sukienek

Na początku trzeba zaznaczyć, że fryzurę powinnyśmy dobierać nie tylko do naszego ubioru, ale także do kształtu naszej twarzy. I o ile wszystkie się zgodzimy, że rozpuszczone włosy pasują praktycznie każdej kobiecie, to już w sprawie gładkiego koka będziemy miały wątpliwości. Podobnie jest z cięciami – nie każdej kobiecie będą pasowały krótkie włosy. Szczególnie warto zwrócić uwagę na naszą fryzurę, bowiem razem ze stylizacją powinna stanowić spójną całość.

Jakie uczesanie wybrać do kształtu twarzy?

Chyba żadna z nas nie zaprzeczy, że ubiór w stylu streetwear połączony z eleganckim, gładkim upięciem będzie wyglądał co najmniej dziwnie, a nawet dość zabawnie. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej sprawdziłby się kucyk, zrobiony zbierając luźno włosy palcami. Z kolei taka fryzura nie zda egzaminu na formalne wyjścia, jak chociażby rozmowa o pracę, kiedy powinnyśmy się prezentować schludnie, jeżeli zależy nam na danej posadzie.

Jak więc dobrać uczesanie, żeby tworzyło z naszą stylizacją spójny, ładny look? Przede wszystkim dobór uczesania do kształtu twarzy będzie dobrym pomysłem. Jeżeli mamy twarz owalną, to najlepiej się u nas sprawdzą fryzury, które optycznie ją wydłużą. Na przykład wysokie upięcia i kosmyki puszczone luzem wokół twarzy. Taki look będzie też dobrym wyborem na co dzień, a w roli wysokiego upięcia sprawdzi się tutaj messy bun. Taka fryzura będzie pasowała do większości stylizacji!

uczesanie do typu twarzy
Fryzura dopasowana do rys twarzy

Jeżeli z kolei posiadamy twarz przypominającą kształtem kwadrat, wówczas idealnie sprawdzą się u nas wszystkie fryzury z grzywką, której nie powinniśmy upinać! Fryzury, które lekko zachodzą na boki twarzy też będą dobrym wyborem. Dodatkowo korzystnie będziemy wyglądały gdy pofaluejmy nasze włosy. Takie rozwiązanie jest świetne na co dzień, będzie pasowało do wszystkiego i nada naszej stylizacji dziewczęcego charakteru.

Warto jeszcze poświęcić chwilę na dobór odpowiedniej dla nas fryzury na duże wyjścia, jak np. wesele, czy bale okazjonalne. W takim przypadku należy postawić na elegancję. Niskie upięcia zawsze są w modzie i można je dopasować do większości kształtów twarzy – wystarczy zebrać włosy w odpowiedni sposób i wypuścić pasma w kluczowych miejscach. Jeżeli nie jesteśmy pewne jak to zrobić, na szczególnie ważne okazje warto zdać się na pomoc zaufanego fryzjera.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

makijaż dla każdej kobiety

Jak dobrać makijaż do ubrania?

odpowiednie ubrania i akcesoria

Ubrania i akcesoria, które musisz mieć w swojej szafie!