Mężczyzna z bransoletką męską
in

Jak nosić bransoletki męskie? Uniwersalne porady

Bransoletki męskie są chętnie zakładane nie tylko na szczególne okazje, ale także na co dzień. Jednak nie każdy mężczyzna może być pewien, czy sposób zestawiania ze sobą dodatków jest zgodny z powszechnymi zasadami ubierania się.

Wśród najbardziej popularnych dodatków, po które mężczyźni chętnie sięgają w ciepłym sezonie, można wymienić m.in. tytułowe bransoletki męskie. Stanowią one nie tylko unikatowy dodatek do stylizacji, ale także podkreślają indywidualizm. W obecnych czasach nie są one jedynie zarezerwowane dla fanów ciężkiej muzyki. Nosić je może każdy, bez względu na grupę wiekową czy preferowany image. Warto podkreślić, że męskie bransoletki nie muszą być noszone jedynie do stylizacji casual.

Ponadczasowe zasady noszenia bransoletek męskich

Bransoletki dla mężczyzn na nadgarstku
Biżuteria dla mężczyzn zyskuje na popularności

Należy podkreślić, że nawet taki dodatek do ubioru, jakim są bransoletki męskie, powinien być noszony w odpowiedni sposób. Co więcej, niepisane zasady sposobu wykorzystywania bransoletek przez mężczyzn panują już nie od dzisiaj. Nie tylko miały one zastosowanie w każdej poprzedniej dekadzie, ale w dalszym ciągu obowiązują w każdej przygotowanej stylizacji. Warto więc jest zwrócić szczególną uwagę na poniższe wytyczne, aby nie popełnić modowego faux pas.

Podstawą każdej stylizacji jest minimalizm

Mężczyzna powinien nosić się z umiarem. Oznacza to, że nie należy przesadzać z ilością akcesoriów. Obciążenie swojego image’u różnymi dodatkami w połączeniu z bransoletką męską wpływa niekorzystnie na wizerunek. Warto więc unikać dobierania kilku akcesoriów w jednym stroju – to z pewnością nie będzie wyglądało korzystnie. Co więcej, nie powinno się przesadzać z łączeniem akcesoriów w różnych stylach. Nieodpowiednie dobranie dodatków przyczynia się więc do wykonania kiczowatej stylizacji.

Mężczyzna z bransoletkami
Bransoletki muszą pasować do całej stylizacji

Liczy się wysoka jakość

Przy wybieraniu dodatków warto sugerować się materiałem z dobrego gatunku. Nie tylko podkreśli on wartość noszonego ubrania, ale także przyciągnie uwagę przechodniów. Wśród tradycyjnych materiałów warto skusić się na stal lub skórę naturalną. Natomiast męski charakter ubioru podkreśla m.in. tytan, białe złoto, srebro czy nawet szczotkowane aluminium. Ciekawą propozycją do stylizacji na co dzień może być natomiast drewno.

Styl biżuterii musi współgrać z image’em

Bardzo ważną zasadą jest dopasowanie męskiej bransoletki do danej stylizacji. Oznacza to, że m.in. nie powinno się dobierać krzykliwych barw do stylizacji skierowanej na spotkanie biznesowe. Mężczyźni, którzy mają zamiar zbudować minimalistyczną stylizację, powinni także wystrzegać się kamieni szlachetnych o dużym oczku. Ta zasada dotyczy także skórzanych dodatków, które kojarzone są ze stylem casualowym.

Jaki rodzaj biżuterii uważacie za najbardziej stylowy? Czy lubicie nosić biżuterię męską na co dzień, czy jednak preferujecie innego rodzaju dodatki? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Gadżety do kuchni

Jakie gadżety do kuchni powinna mieć każda pani domu?

Kobieta w ubraniach damskich

Uniwersalna odzież damska! Co każda z nas powinna mieć w swojej szafie?