metamorfoza w szafie
in

Jak zmienić swój styl? Metamorfoza zawartości naszej szafy!

Kobiety z natury nie lubią monotonii. Nuda nigdy nie jest ciekawa – to samo dotyczy naszego wyglądu. Często po prostu mamy ochotę coś zmienić i wówczas większość z nas decyduje się na wizytę u fryzjera i decyduje się na kompletnie nową fryzurę, która może nie wyglądać tak dobrze, jak widziałyśmy to oczyma wyobraźni. Jest pewien sposób na inną zmianę naszego wizerunku, która nie będzie aż tak nieodwracalna. Wystarczy metamorfoza naszego stylu.

 

Zmiany na pewnym etapie naszego życia bywają po prostu konieczne. Można zmienić naprawdę wiele rzeczy – pracę, mieszkanie, kolory ścian, styl żywienia. Zmiany można również wprowadzić w swoim wyglądzie. I wówczas możemy zmienić albo fryzurę, albo nasz styl. Te dwie zmiany będą rzeczywiście zauważalne, nie tylko przez innych, ale również same będziemy dostrzegały różnicę. W przypadku zmiany fryzury musimy oddać to, jak będziemy wyglądać w ręce fryzjera. Styl ubierania możemy natomiast zmienić same. Jak tego dokonać?

Przeprowadź rewolucję w swojej garderobie!

Chęć zmian naszych przyzwyczajeń związanych z ubiorem mogą być spowodowane kilkoma rzeczami. Przede wszystkim – może to być nie tyle zmiana naszego stylu, ale po prostu jego odkrycie. Często dzieje się tak, że nosimy wiele różnych rzeczy i mieszamy rozmaite style do tego stopnia, że już przestajemy się orientować co tak naprawdę odpowiada nam najbardziej. Inną przyczyną rewolucji w naszej szafie może być to, że po prostu jesteśmy znudzone naszym wyglądem i chcemy coś z tym zrobić. Jeszcze innym powodem jest np. zmiana pracy, która wymusza na nas określony dress code.

odmiana stymu
Metamorfoza kluczem do sukcesu

Ostatni przypadek jest o tyle prosty, że wiadomo na jaki styl musimy przejść. Nie mamy tu za wiele swobody – po prostu ubieramy się tak, jak wymaga tego pracodawca. Jeżeli natomiast jesteśmy znudzone tym, że ciągle ubieramy się w to samo, lub po prostu chcemy wprowadzić nowe elementy do naszej to szafie, to przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, jaki tryb życia prowadzimy. Zakup kilku par spódnic w sytuacji, w której nawet nie będziemy miały okazji ich założyć, bo pracujemy np. w przedszkolu i musi nam być po prostu wygodnie jest kompletnie bez sensu.

Przede wszystkim powinnyśmy się zastanowić nad tym, co już mamy i nie chcemy z tego rezygnować, oraz co należałoby dokupić. Jeżeli po selekcji dotychczasowej garderoby zostało Ci niewiele ubrań, to dobra wiadomość. Możemy wówczas kupić kilka nowych rzeczy, które będą wystarczające do odmiany naszego stylu ubierania się. Warto udać się do sklepu i pomierzyć kilka ubrań, żeby się zdecydować w jakich kolorach i fasonach się sobie podobamy. Dopiero następnie podjąć decyzję o tym, co chcemy kupić. Warto przymierzyć różne kolory, wzory i eksperymentować z ubraniami w kompletnie innym stylu. Może się bowiem okazać, że będzie on do nas idealnie pasował!

Jak odkryć swój styl?

 

metamorfoza trwająca sekune
Wyprawa po zakupu w poszukiwaniu stylu

Natomiast zdefiniowanie naszego stylu można przeprowadzić w kilku prostych krokach. Po pierwsze, dobrym posunięciem jest zapoznanie się z różnymi stylami i określenie, który mógłby nam pasować. Możemy się również zainspirować książkami modowymi. Kiedy już wiemy, w jaki styl chciałybyśmy celować, to warto przejrzeć swoja szafę i odrzucić wszystkie ubrania, które do niego nie pasują.

Jeżeli już to zrobiłyśmy, wówczas czas na zakupy! Chociaż wybrałyśmy już styl, w którym chciałybyśmy się zobaczyć, to warto jednak spróbować przymierzyć coś innego. Dobrym pomysłem będzie również to, żeby na zakupy wziąć ze sobą kogoś, kto obiektywnie oceni jak wyglądamy w danej rzeczy, czy zestawieniu. Dodatkowo nas to upewni o słuszności naszej decyzji!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

odpowiednie ubrania i akcesoria

Ubrania i akcesoria, które musisz mieć w swojej szafie!

bądź neoromantyczna

Neoromantyzm – najnowszy trend w modzie damskiej!