ubrania w kolorze magenta
in

Kolor magenta – jak go łączyć by stworzyć modną stylizację na wiosnę 2019?

Wśród nietypowych barw, które będą modne tegorocznej wiosny, należy wymienić m.in. kolor magenta. Jednak w tym roku ten odcień przeznaczony jest głównie dla pań, które nie boją się odważnego łączenia ze sobą ubrań.

Zapewne niejedna z Was zastanawiała się nieraz – “co to za kolor magenta?”. Odpowiedź na te pytanie jednak nie jest taka prosta, jakby się mogło na początku wydawać. Barwa ta jest często mylona z różanym, a nawet fioletowym. Do tego do złudzenia może przypominać odcień fuksji. Chcemy jednak rozwiać wszelkie wątpliwości i wytłumaczyć Wam jak wygląda magenta. Radzimy też, w jaki sposób można ją łączyć kolorystycznie na nadchodzący sezon.

Kolor magenta – jaki to kolor?

total look w magencie
Stylizacje total look w kolorze magenta świetnie wyglądają

Kolor magenta powstaje z mieszanki barwy czerwonego z niebieskim. Wchodzi on w skład intensywnych tonów różu, takich jak np. biskupi, amarantowy, czy nawet rubinowy. Co więcej, ma w sobie odcienie fioletowego. Dlatego wiele osób potrafi zakwalifikować go jako jedną z odmian barwy fioletu.

Często nazywana jest “karmazynową fuksją”. Termin ten powoduje wiele nieścisłości, a przez to są osoby mylą jmagentę bezpośrednio z samą fuksją. Należy podkreślić, że fuksjowy jest połączeniem niebieskiego i czerwieni w dokładnie równych proporcjach. Oznacza to, że na ubraniach damskich, oba odcienie będą różnić się od siebie zwykle o jeden ton.

Z czym łączyć kolor magenta?

Magenta połączona z białym w stylizacji
Kolor magneta można łączyć z różnymi barwami

W tym roku najmodniejszą stylizacją z tą barwą jest tzw. total look. Ten sposób ubierania się zaproponował głównie luksusowy dom mody Balenciaga na sezon wiosna/lato 2019. Projektanci tego domu zaprezentowali na swoich wybiegach taki kolor głównie na długich sukienkach z głębokim dekoltem i rozcięciem z boku. Hitem wybiegów tej marki okazał się długi płaszcz wiosenny w takim odcieniu.

Nie oznacza to, że trzeba ubierać się za każdym razem w jednej barwie od stóp do głów. Można również skorzystać z zasady color blocking. Oznacza to, że zestawia się z sobą ubrania w różnych kolorach, które pozornie do siebie nie pasują. Bardzo dobrą opcją jest więc zestawienie magenty z intensywną pomarańczą lub mocnym odcieniem żółci. Takie połączenie jest nie tylko odważne, ale także bardzo trendy w ciepłej porze roku.

Czy posiadacie ubranie lub dodatki w kolorze magenta? A może macie ochotę kupić kolejny element garderoby w takiej barwie? Jesteśmy ciekawi Waszych odpowiedzi!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Kobieta oglądająca film

Jakie filmy o miłości powinna zobaczyć każda kobieta?

Kuchnia idealna dla Ciebie!