Paznokcie kocie oko – jak uzyskać taki efekt?

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka wielu eleganckich kobiet. Szeroki wybór trwałych metod zdobienia paznokci sprawia, że niemal każda pani może pozwolić sobie na wymarzony manicure, który spełni jej oczekiwania oraz będzie cieszył oczy przez kilka tygodni. Wybierając zdobienie, warto zdecydować się na iskrzące kocie oko, które doskonale dopasuje się zarówno do codziennych, jak i wieczorowych okazji.

Kocie oko na paznokciach – na czym polega to zdobienie?

Uzyskanie efektu kociego oka na paznokciach możliwe jest dzięki zastosowaniu lakierów hybrydowych z opiłkami metalu. Emalie te mają najczęściej ciemną bazę, którą rozjaśniają odbijające światło drobinki. To sprawia, że paznokcie kocie oko są niezwykle eleganckim zdobieniem, które przykuwa uwagę, ale nie jest przy tym zbyt kolorowe oraz krzykliwe. Dzięki zbliżeniu magnesu lub długopisu magnetycznego do pokrytej specjalnym lakierem płytki paznokcia, opiłki w nim zawarte układają się w sposób przypominający źrenicę kociego oka. Warto podkreślić, że doświadczona manikiurzystka potrafi wyczarować również inne wzory inspirując się tym efektem, np. cieńsze lub szersze linie, serduszka oraz geometryczne figury.

Jak przebiega wykonanie manicure kociego oka?

Paznokcie kocie oko to proste w wykonaniu zdobienie. Manicure rozpoczyna się od przygotowania płytki paznokcia. Zostaje ona odtłuszczona, a skórki odsunięte. Manikiurzystka nakłada bazę pod lakier hybrydowy i utwardza ją w lampie. Następnie, paznokcie pokryte zostają dwoma warstwami wybranego lakieru. Do wykonania tego rodzaju zdobienia zaleca się wybór ciemnych emalii, które dodatkowo podkreślają głębię kociego oka. Na utwardzoną w lampie powierzchnię paznokcia nakłada się lakier z opiłkami metalu, a następnie przybliżając magnes, manikiurzystka układa drobinki w zamierzony kształt. Najłatwiej osiągnąć go poprzez przybliżenie magnesu pod delikatnym kątem. Dzięki temu opiłki będą perfekcyjnie imitować kocią źrenicę. Kiedy efekt na paznokciach jest już zadowalający należy utwardzić go w lampie. Ostatnim etapem manicure pozostaje nałożenie topu, który nadaje paznokciom intensywny połysk, co dodatkowo podkreśla iskrzące się drobiny.

Paznokcie kocie oko to idealna propozycja dla kobiet, które lubią wyraziste, ale przy tym eleganckie zdobienia. Efekt głębi oraz lekkiego odbicia światła sprawia, że doskonale wyglądają zarówno w świetle dziennym, jak i w blasku świec. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości lakierów hybrydowych klientki mają pewność, że kocie oko pozostanie na ich paznokciach przez długi czas, nawet do 3-4 tygodni, a proste wykonanie tego manikiuru sprawia, że wiele salonów kosmetycznych ma go w swojej ofercie.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.