Podkład do suchej cery – jaki wybrać?

Warto mieć świadomość, że sucha cera jest nie tylko napięta, ale również bardzo wrażliwa na niewłaściwe kosmetyki czy słońce. Bardzo istotne znaczenie będzie miała zatem odpowiednia pielęgnacja. Jak wybrać podkład do suchej cery?

Podkład nawilżający

Należy zdawać sobie sprawę, że omawiana cera będzie wymagała przede wszystkim dodatkowej pielęgnacji, ponieważ część kosmetyków przeznaczonych do makijażu będzie wykazywała się wysuszającym działaniem. Bardzo istotne znaczenie będzie miało nawilżanie. Nie można jednak mylić nawilżania z natłuszczaniem, które umożliwia na zatrzymanie wody, jednak nie spełnia bardzo ważnych funkcji związanych z nawilżaniem.

Przedstawicielki płci pięknej muszą wiedzieć, że bazą idealnego makijażu dla skóry suchej będzie podkład nawilżający. Produkt dodatkowo musi jednak być zaprojektowany typowo do wymagającej cery. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo tego typu kosmetyków. Godny uwagi jest również fakt, że z roku na rok poszerza się oferta kosmetyków skierowanych do pań posiadających wrażliwą i suchą skórę.

Dobrze kryjący podkład nawilżający

Warto wiedzieć, ze niektóre kobiety z wrażliwą i bardzo łatwo łuszczącą się skórą podejmują decyzję o zrezygnowaniu z tradycyjnego makijażu. Wybierają kremy oraz naturalny efekt. Należy mieć świadomość, że jeszcze do niedawna podobnego zdania była znaczna większość przedstawicielek płci pięknej z atopowym zapaleniem skóry.

W pewnym momencie producenci kosmetyków kolorowych wyszli naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientek i wprowadzili do swojej bardzo szerokiej oferty podkłady nawilżające z naturalnym składem. Panie wśród licznych elementów tworzących wspomniany podkład mogą znaleźć kwas hialuronowy, masło shea, kolagen czy łagodzący aloes.

Przedstawicielki płci pięknej muszą jednak wiedzieć, że znalezienie właściwego kosmetyku jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Produkt musi bowiem mieć zarówno odpowiedni skład, który będzie tolerowany przez skórę, jak i spełniać oczekiwania kobiety związane z efektem makijażu. Należy zaznaczyć, że bardzo dobrze kryjące podkłady przeważnie są gęste i ciężkie.

Podkład nawilżający, który będzie w stanie rozświetlić skórę twarzy

Zdecydowanie prostszym zadaniem będzie odszukanie przez przedstawicielkę płci pięknej w bardzo szerokiej ofercie asortymentowej producentów kosmetyków produktu przeznaczonego dla atopowej i suchej cery, który będzie w stanie rozświetlić twarz. Warto wiedzieć, że wspomniane produkty przeważnie dostępne są w postaci płynnej, co gwarantuje im lekką konsystencję. Ponadto należy zaznaczyć, że naturalne pigmenty mineralne doskonale będą nadawały się do rozświetlania, gdyż ich mikrodrobinki wykazują się idealnym odbijaniem światła.

Z kolei paniom, których celem nie będzie dokładne krycie, tylko bardzo wysokiej jakości pielęgnacja twarzy, rekomendowane jest zdecydowanie się na kremy BB. Ich atutem w porównaniu do dostępnych na rynku naturalnych podkładów nawilżających będzie szczególny akcent położony na ujędrnianie, odżywianie, a także pielęgnację.

Wśród zalet kremów BB konieczne należy również wymienić ich lekką konsystencję, która będzie w stanie bardzo dobrze się wchłaniać. W ten sposób w głąb skóry będą przenoszone liczne składniki odżywiające czy uwadniające, takie jak witamina C.

Jakich błędów makijażowych nie można popełniać?

Przedstawicielki płci pięknej powinny przede wszystkim unikać efektu maski, który pojawia się wtedy, gdy panie próbują za wszelką cenę „zatapetować” odstające suche skórki. W momencie, gdy skóra kobiety będzie przesuszona, podkład nie tylko i wyłącznie uwypukli odstające skórki, ale również nierówności. Będzie to w efekcie wyglądało bardzo niekorzystnie.

Część kobiet zaopatruje się w ciężkie i dobrze kryjące podkłady, a następnie nakłada bardzo grube warstwy wspomnianych kosmetyków. Oczywiście jest to złe rozwiązanie. Panie muszą mieć bowiem świadomość, że obciążona i zmęczona skóra stanie się szara. Ponadto jej kondycji nie będzie w stanie w żaden sposób poprawić ograniczenie możliwości odpowiedniego oddychania.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *