Podstawy garderoby damskiej

Panie muszą mieć świadomość, że niektóre rodzaje ubrań są świetną bazą pod inne stylizacje. W zdecydowanej większości przypadków dostępne są w klasycznych krojach czy uniwersalnych kolorach. Są to tzw. ubrania basic, gdyż bez żadnego problemu możliwe jest dobranie do nich różnych dodatków. Jakie powinny być podstawy garderoby damskiej?

Skórzana ramoneska

Warto wiedzieć, że jest to kurtka damska ciesząca się zdecydowanie największą popularnością. Czarna skórzana ramoneska doskonale zda egzamin nie tylko do eleganckich outfitów ze szpilkami i sukienką, ale również rockowych stylizacji z dziurami.

Należy zaznaczyć, że skórzana kurtka ma bardzo dużą liczbę odsłon. Omawiany element garderoby świetnie sprawdzi się w połączeniu z licznymi stylizacjami. Przedstawicielki płci pięknej mogą nawet zdecydować się na zamszową ramoneskę. godny uwagi jest fakt, że wariacje na temat skórzanej kurtki damskiej będą w stanie się wybronić w przypadku, gdy elementy dekoracyjne nie będą dominujące.

Biała koszula

Jest to świetny dodatek do dowolnie wybranej spódnicy czy spodni. Styliści zalecają kobietom posiadanie w swojej garderobie przynajmniej jednej białej koszuli z długim rękawem. W przypadku, gdy będzie ona gładka może bez żadnego problemu uzupełnić praktycznie każdą stylizację. Rekomendowane jest ubranie jej do cygaretek, spódniczek, spódnic ołówkowych czy nawet mini.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dolne elementy garderoby mogą być jednolite i wzorzyste. Biała koszula będzie pasowała praktycznie do wszystkiego. Przedstawicielki płci pięknej mogą też podjąć decyzję o założeniu omawianego elementu garderoby na rozmowę kwalifikacyjną.

Marynarka damska

Marynarka damska cieszy się ogromną popularnością już od kilku sezonów. Produkt jest niezastąpiony zarówno w biurze, jak i w podczas formalnych wyjść. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że gładka marynarka w stonowanych kolorach jest świetnym ubraniem typu basic. Omawiany element kobiecej garderoby może być bez żadnego problemu połączony z dowolnym dołem. Panie mogą także spokojnie zestawić marynarkę z jednakowym kolorem dołu.

Dopasowane jeansy

Jak wiadomo jeansy zaliczane są do elementów garderoby, które posiada w swojej garderobie praktycznie każda przedstawicielka płci pięknej. Jest to materiał znany od lat. Można także zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się jeansy z różnego rodzaju przetarciami czy dziurami.

Koniecznie trzeba podkreślić, że gładsze jeansy będą świetnym rozwiązaniem także w przypadku formalnych wyjść. Omawiany element garderoby będzie doskonale prezentował się w połączeniu z trampkami, szpilkami czy marynarką.

Bardzo podobnie wygląda sytuacja w przypadku kroju. Przedstawicielkom płci pięknej, które nie wiedzą czym dokładnie powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, rekomendowane jest bardzo dokładne przyjrzenie się swojej figurze. Jeansy z wysokim stanem będą w stanie doskonale zamaskować odstający brzuszek.

Z kolei jeansy biodrówki doskonale uwydatnią pupę. Zalecane jest wybieranie tego elementu garderoby właściwie do swojej figury. Panie, które niestety nie są w stanie same tego zrobić powinny poprosić o pomoc ekspedientkę.

Biały top

Warto pamiętać, aby przy wyborze t-shirta kierować się przede wszystkim jakością tkaniny. Należy bowiem wiedzieć, ze te z lepszej jakości bawełny będą w stanie posłużyć na zdecydowanie dłużej. Przedstawicielki płci pięknej bardzo często zastanawiają się co dokładnie powinno się zrobić, by białe ubrania nie blakły. Wystarczy prać je w środkach przeznaczonych do białej odzieży. Można także podjąć decyzję o wyborze wybielacza. Biały top może być świetną bazą do outfitów formalnych.

Jeansowa katana

Lekka jeansowa katana może okazać się niezastąpiona przede wszystkim w trakcie letnich wieczorów. Jak wiadomo upalne dni mogą doskwierać praktycznie każdemu. Do mniej formalnych stylizacji kobiety mogą zdecydować się na jeansową kurtkę. Może to być nie tylko praktyczny, ale również modny dodatek na mnóstwo okazji.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.