jak radzić bolesnymi miesiączkami
in

Jak poradzić sobie z bolesnymi miesiączkami?

Na pewno nie jednej kobiecie zdarzyło się tak, że okres blokował wykonywanie codziennych czynności. Dodatkowo oprócz bólu brzucha, nieraz towarzyszyły mu bóle pleców, nóg czy nawet głowy. To skutecznie uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie!

Sprawdź razem z nami jak można sobie poradzić z bólem, bez poczynienia przygotowań na kilka dni przed. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, które mogą pomóc w przetrwaniu ciężkiej miesiączki, która zdarza się każdej kobiecie.

Sposoby na walkę z bolesnymi miesiączkami

sposoby na ból
Tabletki przeciw bólowe czy gorąca kąpiel to niestety nie sojusznik okresu

Z pewnością wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, iż dolegliwości, za którymi stoją skurcze mięśni są spowodowane niedostateczną ilością tlenu. Dlatego naturalnym środkiem, który pomoże znieść ból będzie wyjście na spacer i dotlenienie organizmu. Dodatkowym sposobem, dzięki któremu będziemy w stanie przetrwać te dni będzie skupienie się na czymś innym. Dobrym pomysłem może być wciągający serial bądź książka, które odwrócą naszą uwagę od dolegliwości bólowych.

Warto pamiętać, że nie zawsze leki przeciwbólowe będą w stanie uśmierzyć ból. Po tabletki przeciwbólowe warto sięgać już na samym początku dolegliwości, ponieważ wówczas są dość duże szanse na to, że ból minie. Przed terapią tabletkami warto skontaktować się z lekarzem, bo nawet ogólnodostępne leki przeciwbólowe posiadają masę skutków ubocznych. Niestety zdarza się, że ból jest niewyobrażalny i nawet tabletki nie będą sobie w stanie z nim poradzić.

Domowe sposoby na bolesne miesiączki

nie myślenie o bólu
Dobry serial lub książka z pewnością pomoże przetrwać ciężkie chwile

Gorące kąpiele czy prysznice to jest to, czego każda kobieta powinna się wystrzegać. Ponieważ mogą one wywoływać krwotoki. Wiele Pań odczuwa znaczną ulgę pod prysznicem, czy pod wpływem ciepła. Warto wtedy postawić na ciepłą kąpiel, która przyniesie ulgę. Jednak pamiętajmy, żeby woda nie była zbyt gorąca.

Dobrym posunięciem będzie postawienie na różne herbaty, które mają działanie rozluźniające. Podczas walki z bolesnymi miesiączkami melisa może się okazać prawdziwym sprzymierzeńcem. Możliwe, że nawet łatwiej będzie dzięki niej zasnąć. Podczas okresu warto starać się wystrzegać picia kawy jak i zwykłej herbaty. Wiele osób uważa, iż to one mogą powodować mocniejsze bóle.

A jak Wy radzicie sobie z bolesnymi miesiączkami? Napiszcie swoje sposoby poniżej w komentarzu!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Krzysztof Ibisz z fanami

Być jak Krzysztof Ibisz

Kobiety w kowbojkach

Trendy 2019, które już wcześniej nosiliśmy!