Mężczyzna z kwiatami
in

Jakie cechy powinien posiadać idealny facet?

Mimo, że w rzeczywistości nie istnieje idealny facet, to jednak wiele kobiet może z łatwością wymienić cechy charakteru, których poszukuje w docelowym partnerze. Wśród nich można wyróżnić sześć najczęściej wymienianych przymiotów.

Na tytułowe pytanie niejednokrotnie szukano odpowiedzi we współczesnych poradnikach dotyczących rozwoju osobistego. Co więcej, wiele filmów romantycznych, artykułów w kobiecych gazetach czy nawet w wierszach próbowano szukać najważniejszych cech idealnego faceta. Poniżej przedstawiamy te, które najczęściej można spotkać we wspomnianych źródłach, opisujących czym powinien charakteryzować się mężczyzna idealny.

Trzy najważniejsze cechy mężczyzny idealnego

Mężczyzna w garniturze
Mężczyzna uznawany za idealnego powinien być odpowiedzialny

Wśród poszukiwanych cech możemy wyróżnić przede wszystkim wierność. I nie chodzi tu tylko o samo wystrzeganie się od popełnienia zdrady. Psychologowie uważają, że w ten sposób kobiety są zapewnione, że są w dalszym ciągu atrakcyjne w oczach swojego mężczyzny.

Bycie odpowiedzialnym to kolejna cecha często poszukiwana przez kobiety. Kobiety chcą być pewne, że wchodząc w długodystansowy związek z mężczyzną, partner nie będzie się bał zaangażować. W tę cechę wpisuje się także poprawne wypełnienie obowiązków, oraz ponoszenie odpowiedzialności za czyny, na które zdecydował się partner.

Wśród najważniejszych cech pojawia się przejawianie ojcowskich zachowań. Bycie dobrym ojcem to dodatkowe podkreślenie cechy podejmowania odpowiedzialności za inne osoby. Wskazuje, że taki mężczyzna stanowi dobry wzór do naśladowania oraz świetnie spisze się jako głowa rodziny.

Jaką osobowością charakteryzuje się mąż idealny?

Mężczyzna z psem
Kobiety cenią opiekuńczych mężczyzn

Kobiety opisując usposobienie męża idealnego, wskazują przede wszystkim, że powinien  posiadać poczucie humoru. Ta cecha charakteru nie tylko oznacza, że mężczyzna powinien być zabawny. Przede wszystkim daje ona sygnał kobiecie, że mężczyzna będzie mógł obrócić w żart nieprzyjemne sytuacje.

Kolejną cechą poszukiwaną w osobowości idealnego męża jest posiadanie rozwiniętej inteligencji emocjonalnej. Mężczyźni, którzy potrafią poradzić sobie ze skrajnymi stanami emocjonalnymi, zyskują w oczach kobiet nie tylko na dojrzałości, ale także zapewniąją o tym, że partner jest zdolny do empatii.

Cechą poszukiwaną u mężczyzn jest także odwaga. Mamy tutaj na myśli głównie zdolność w radzeniu sobie w życiu z trudnymi sytuacjami i osobami. Przejaw męskiej odwagi dodaje kobiecie poczucie bezpieczeństwa oraz komfort.

Jakie cechy charakteru Waszym zdaniem powinien posiadać idealny facet? Czy zgadzacie się z naszą listą cech, które zostały wyżej? Dajcie nam znać w komentarzach!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

Katy Perry

Katy Perry i jej droga do gwiazd

Kobieta w koszulce z napisami

Czy koszulki z napisami będą modne w 2019?