prążki w modzie męskiej
in

Prążki – trend w modzie męskiej, który lubi wracać

Wzór prążkowany to jeden z regularnie odświeżanych motywów w męskiej modzie. Co więcej, domy luksusowe mają tendencję do wracania do niego znacznie częściej niż kiedykolwiek w modzie damskiej. Co jednak zmienia się w tym roku, że ubranie w prążki wraca ponownie na salony?

Prążki na ubraniu męskim pojawiające się na wybiegach mody to żadna nowość. W obecnych czasach jest to powszechny wzór, uważany za must have każdej męskiej garderoby. Co więcej, paski, obok kraty, to typowy wzór nacechowany androgynicznie, bowiem obie płci mogą go swobodnie nosić. W przypadku mody męskiej występuje on głównie wśród bluz, swetrów z długim rękawem i spodni. Jednak na szczególną uwagę należy zwrócić na marynarki oraz garnitury w prążki. Ten wzór w eleganckiej odzieży to klasyka!

Rodzaje prążków w modzie

paski w pionie
Paski zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet wpływają na wygląd końcowy sylwetki

Wzór prążków można głównie podzielić na dwa następujące rodzaje – horyzontalne i wertykalne. Horyzontalne są paski poziome, natomiast wertykalne to paski, które przebiegają wzdłuż ciała. Na pasy poziome należy uważać – zdarza się, że ich założenie powoduje to, że sylwetka może się wydawać szersza. Ten wizualny efekt dotyczy głównie osób, które są niskie. Natomiast paseczków wertykalnych powinny wystrzegać się osoby wysokie i smukłe. Założenie ubrania na osobę o takim typie budowy ciała da wrażenie jej chorobliwie szczupłej. Ciekawym rodzajem prążków to paski skośne, które dodają szyku i ekstrawagancji.

Warto dodać, że noszenie wszystkich typów pasków będzie modne w roku 2019 na sezon wiosna-lato. Co więcej, w nadchodzącej porze roku nie trzeba trzymać się reguły modowej, gdzie stosuje się w ubraniu jedynie jeden rodzaj pasów. Można łączyć ze sobą ubrania z paskami poziomymi i pionowymi w jednej stylizacji nadając przez to nietuzinkowy image.

Prążki na sezon wiosna-lato 2019

Najmodniejsze prążki w tym sezonie to zdecydowanie te, które są w trendy kolorach na ten sezon. Są to barwy takie jak intensywna czerwień, energetyczny oranż, mocny odcień fioletu czy nawet limetkowy. Dla osób, które preferują łagodne tony sugerujemy wybranie lawendowego lub jasnego błękitu. Natomiast tylko najbardziej śmiali mężczyźni skuszą się na największy hit – prążki w kolorze pudrowego różu.

paski w modzie
Paski pozwalają na wiele kombinacji w męskiej stylizacji

Warto wspomnieć, że paski można nosić na wiele sposobów w tym roku. Poza wyżej opisanym wariantem mieszania różnych tego typu wzorów w stylizacji proponujemy skorzystać z reguły total look. Jest to opcja wyboru odzieży w jednym, dominującym motywie. W tym wypadku jest to dobranie takich samych pasków. Najciekawszym jednak zestawieniem jest stripes blocking. Reguła ta ma swoje korzenie w innej zasadzie modowej – color blocking. W dużym polega ona na wybraniu kontrastujących pasków w stylizacji.

Jesteście fanami paskowych trendów? Macie takie ubrania w swojej garderobie? Jesteśmy ciekawi waszych opinii!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

styl młodego ojca

Szafa młodego ojca

jak ukryć nadprogramowe kilogramy

Nowy Rok i nadprogramowe kilogramy!