ikony swiata mody
in

Największe ikony mody, którym wiele zawdzięczamy!

Moda zmienia się wraz upływem lat, jednak niektóre przemiany w jej obszarze wcale nie wykreowały się pod wpływem czasu. Na wiele zasad dotyczących tego, co znajduje się w naszej szafie wpłynęły wielkie kobiety, które obecnie nazywamy ikonami mody. Jesteście ciekawe, co i komu zawdzięczamy? Zapraszamy do czytania dalej!

ikona siwata mody coco
Coco Chanel rozkochała kobiety w małej czarnej

Świat mody swoją postać zawdzięcza wielu osobom. I większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Na to, jak aktualnie wyglądają kanony kobiecej mody wpłynęło wiele rzeczy, ale również dużo wielkich postaci. W historii świata mody można wymienić kilka kobiet, których zasługi zdecydowanie powinna znać każda z nas, która określa się fanką mody. Jeżeli jesteście ciekawe dwóch kobiet, które najbardziej wstrząsnęły światem mody, to ten artykuł jest skierowany właśnie do Was.

Kobiety, które wstrząsnęły światem mody

Nie będziemy niepotrzebnie przedłużać, tylko od razu przejdziemy do rzeczy. Wśród ikonicznych postaci kobiecej mody zdecydowanie warto jest wymienić Coco Chanel. Jej zasługi dla współczesnej mody są naprawdę nieocenione. Zawdzięczamy jej nie tylko miłość do małej czarnej, ale również otworzenie oczu na piękno plisowanych spódnic. Coco uwolniła kobiety z gorsetów, jednocześnie wprowadzając spodnie do damskiej garderoby. Dzięki niej zdajemy sobie również sprawę z siły zapachu i tego, jak z niego korzystać. Chanel wprowadziła do kobiecych stylizacji również sztuczną biżuterię, która ratuje stan kont wielu z nas.

brigitte
Brigitte Bardot to symbol seksapilu w modzie kobiecej

Obok Coco Chanel należy wymienić również Brigitte Bardot. Ta ikona jest orędowniczką seksapilu, który zagościł w kobiecej garderobie. Bardot była wielbicielką klasycznej prostoty, którą urozmaicała elemenami pokreślającymi piękno kobiecej figury. Modelka przetarła drogę wszystkim kobietom, które miały dość ukrywania się za grubymi warstwami materiału. Spopularyzowała również dwuczęściowy kostium kąpielowy oraz poszerzyła bieliznę dla kobiet o bardotkę. Jakby tego było mało – zawdzięczamy jej również balerinki, które uwielbia wiele z nas.

Macie swoją ulubioną ikonę kobiecego świata mody? Słyszeliście już o zasługach Coco Chanel i Brigitte Bardot dla kształtu kobiecej garderoby? Zapraszamy do komentowania!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

0 comments

jak ukryć nadprogramowe kilogramy

Nowy Rok i nadprogramowe kilogramy!

pielegnacja skory zima

Pomóż swojej skórze przetrwać mrozy! Jak dbać o twarz zimą?