Sukienka z trampkami – pomysły na stylizacje

Pomysłów na stylizacje na różne okazje jest co niemiara i można wybierać spośród ogromnej ich ilości. Aby wybrać coś dla siebie warto w pierwszej kolejności pamiętać o dwóch najważniejszych rzeczach. Pierwszą z nich jest zasada, że są różne okazje i pasują do nich różne rzeczy – czasami bardziej formalne, a czasami mniej. Druga zasada mówi o tym, żeby zawsze zachować swój styl i charakter i nie próbować się dostosować w stu procentach do potrzeb chwili. W końcu to właśnie my jesteśmy tu najważniejsi.

Sukienka z trampkami – kiedy to dobry pomysł?

Przede wszystkim należy pamiętać, że sukienka nie jedno ma imię, a trampek dotyczy dokładnie to samo. Są zatem sukienki eleganckie, na formalne okazje, ale również sukienki codzienne, w których można pokazać się na ulicy w zwykły dzień, pójść na uczelnię, do sklepu, czy do kina. Nie każda sukienka ma również ten sam charakter. Ostatnio modne są na przykład sukienki sportowe. Takie ubranie będzie jak najbardziej pasować do trampek, czy innego sportowego obuwia, a połączenie takie wydaje się wręcz naturalne. Zestaw sportowa sukienka i trampki może być świetnym wyborem na co dzień, ale również na weekendowy wyjazd ze znajomymi, czy bardzo luźne spotkanie towarzyskie. Będzie to wybór na pewno modny i wygodny.

Sukienka z trampkami może pojawić się również w nieco innej wersji. Zwykła, letnia, codzienna sukienka będzie się świetnie do tego rodzaju obuwia nadawała. Tym bardziej, że czasy zdecydowanie się zmieniają i połączenia, które jeszcze za czasów naszych mam wydawały się niedopuszczalne, czy po prostu dziwne, dzisiaj już nikogo nie szokują. Zwłaszcza, że – jak wspomniano już wcześniej – trampki nie jedno mają imię i mogą być bardzo różne. Występują również w wersji nieco mniej sportowej. Coraz bardziej popularne są na przykład trampki na nieco grubszej podeszwie (choć kwestią dyskusyjną pozostaje to, czy oprócz wyglądu coś jeszcze takie buty łączy z trampkami), czy trampki w wersji nieco bardziej eleganckiej. Nawet coś, co wygląda na stare, podarte i kompletnie zniszczone trampki mogło dopiero co wyjść ze sklepu z markową odzieżą, a więc nawet najzwyklejsze buty tego rodzaju nie powinny dziwić.

Trampki są dziś nie tyle postrzegane jako obuwie sportowe (choć taka jest oczywiście ich geneza), ale jako lekkie buty do chodzenia na co dzień, które zwłaszcza dobrze sprawdzają się latem. W zestawie z lekką i luźną, choć niekoniecznie sportową sukienką sprawdzą się doskonale jako element letniej kreacji.

A może bardziej eleganckie stylizacje?

Co jednak, kiedy potrzebujemy ubrać się nieco bardziej elegancko. Sukienka z trampkami może nie być najlepszym pomysłem na kreacje bardzo formalne, na uroczystości takie jak rozdanie dyplomów, czy chociażby biznesowe spotkanie na wysokim szczeblu. Jednak nie zawsze musi tak być. Pokazały nam to dobitnie doskonale wszystkim znane gwiazdy kina i estrady. Nikogo już dziś nie dziwi na przykład wybór trampek, jako obuwia do zestawu typu dżinsy i elegancka marynarka, kiedy ktoś znany pojawia się tak ubrany na na przykład rozdaniu nagród. Tym bardziej, że przy odrobienie umiejętności można spokojnie stworzyć w ten sposób kreację elegancką, aczkolwiek dość nonszalancką. Nikogo więc nie powinno dziwić również połączenie trampek i eleganckiej sukienki w podobnych sytuacjach.

Tym bardziej, że trampki dostępne są dziś w wersjach naprawdę eleganckich. Całe czarne trampki wykonane z wysokiej jakości skóry (niekoniecznie naturalnej) i charakteryzujące się dobrym wykonaniem mogą doskonale pasować do prawie każdej sukienki.

Najbardziej oryginalne połączenia sukienek z trampkami

Warto również pamiętać o nieco bardziej szalonych okazjach. Oryginalna sukienka na bal karnawałowy, czy też imprezę tematyczną aż prosi się o nieszablonowe dodatki. Sukienka z trampkami wydaje się tu wręcz idealnym pomysłem. Czasami warto się nawet pokusić o trampki w nieco bardziej szalonych wzorach. Na rynku dostępne są dziś buty tego rodzaju w bardzo jaskrawe wzory, fluorescencyjne, złote, srebrne i wiele innych.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.