Czy warto kupić suszarkę fryzjerską do domu?

Suszarka do włosów jest urządzeniem, które znajduje się niemal w każdym mieszkaniu czy domu. Służy nie tylko do szybkiego pozbycia się wilgoci, ale także do ułożenia fryzury. Jeśli używasz często tego sprzętu, zastanów się nad zakupem profesjonalnej suszarki fryzjerskiej. Sprawdź, dlaczego ten wybór może być dla ciebie najlepszym rozwiązaniem!

Co odróżnia suszarkę fryzjerską od komercyjnej?

Wbrew pozorom wcale nie cena. Oczywiście, hełmowe suszarki fryzjerskie to wydatek rzędu tysiąca złotych, a nawet większy, jednak nie o takiej suszarce przecież myślisz, jeśli chcesz jej używać w łazience do codziennej pielęgnacji włosów. Interesują cię z pewnością suszarki ręczne. Takie urządzenia komercyjne mogą kosztować porównywalnie, a nawet niejednokrotnie więcej, niż profesjonalne. W czym więc tkwi istota rzeczy? Otóż w kilku funkcjach oraz parametrach technicznych. Na co zwracają uwagę fryzjerzy? Oto najważniejsze cechy suszarki dobrej do salonu:

  • niewielka waga – ciężką suszarkę trudniej utrzymać w ręce niż lżejszą, zwłaszcza przez dłuższy czas. Dlatego dla fryzjera optymalnym urządzeniem będzie takie, które zapewnia dobry nawiew powietrza, a jednocześnie ma stosunkowo małą wagę;
  • trwałość przycisków – w salonie fryzjerskim suszarka używana jest nawet przez kilka godzin dziennie. Liczba włączeń i wyłączeń zarówno samego urządzenia, jak i poszczególnych funkcji jest imponująca, dlatego fryzjerzy zwracają szczególną uwagę na wytrzymałość tych niewielkich i prostych, ale jakże ważnych elementów;
  • przewód o odpowiedniej długości – krótki przewód ogranicza swobodę ruchów, a tym samym utrudnia pracę fryzjerowi.

Wybierając suszarkę, większość profesjonalistów zdecyduje się na wersję z jonizatorem oraz zimnym powietrzem. Oczywiście w salonie korzysta się z więcej niż jednej suszarki, a sprzęt może służyć do różnych celów. Dlatego dobre sklepy z akcesoriami takie jak np. fryzjersklep.pl oferują rozmaite urządzenia, również podstawowe, bez dodatkowych opcji.

Jaka suszarka profesjonalna do domu?

Wybierając profesjonalną suszarkę do użytku domowego, warto kierować się doświadczeniem i wskazówkami fryzjerów. Kupując urządzenie, zdecyduj się więc na suszarkę o mniejszej wadze (niekoniecznie małą!), z dłuższym przewodem zasilającym i gwarancją trwałości przycisków.

Postaw także na funkcję jonizacji i suszenie zimnym powietrzem. Jonizator, czyli generator jonów ujemnych (anionów), dzięki neutralizacji kationów naturalnie dominujących ludzkie włosy sprawia, że fryzura po wysuszeniu zyskuje gładkość oraz piękny połysk, prezentując się zdrowo i okazale. Efekt ten wzmacnia użycie opcji zimnego powietrza, które studząc rozgrzane włosy w ostatniej fazie suszenia, również przyczynia się do poprawy ich wyglądu.

Redakcja modnenewsy.pl